3. Зенит с 6 от 6 в Лига Европа, изхвърли АЕК от турнира (видео)

Зенит с 6 от 6 в Лига Европа, изхвърли АЕК от турнира (видео)

Андерлехт би с 2:0 Хайдук и продължава напред

Шампионът на Русия – Зенит, се превърна в единствения отбор в груповата фаза на турнира Лига Европа, който завършва с пълен актив от точки, след като днес „небесно-сините” се наложи с 3:0 над тима на АЕК. Срещата се игра на стадион „Спирос Луис” и бе от програмата на група „G” на надпреварата.

Двубоят започна с положения и за двата тима, а гърците се нуждаеха само от точка, за да се класират във фазата на елиминациите. Стадион „Спирос Луис” изригна в 40-ата минута, когато АЕК получи правото да изпълни дузпа, но притихна мигновено, след като Бланко изпорти удара от бялата точка. 4 минути по-късно настроението по трибуните стана още по-минорно, тъй като Александър Бухаров изведе руснаците напред в резултата.

През втората част гръцкият колос опита да изравни статуквото, но пропуски направиха Бърнс и Либерополос. В 67-ата минута Алесандро Розина попари за втори път домакините, а крайното 3:0 оформи Игор Денисов в 88-ата.

След поражението АЕК завърши на 3-о място в своята група „G” с актив от 7 точки, колкото има и тимът на Андерлехт, но белгийците са с по-добра голова разлика. Зенит пък стана единственият отбор в турнира, който спечели всичките си шест мача от груповата фаза.

В другия мач от групата тимът на Андерлехт победи с 2:0 състава на Хайдук (Сплит), в мач игран на стадион „Констант Ванден Сток”.

Де Сутер изведе белгийците напред в резултата още в 12-ата минута, а крайното 2:0 оформи Суарес в 41-ата.