3. Зенит с ценно 2:0 над Пуул в Русия (ВИДЕО)

Зенит с ценно 2:0 над Пуул в Русия (ВИДЕО)

Хълк и Семак точни за "небесно-сините"

Отборът на Зенит постигна изключително ценен успех в първия 1/16 финал от Лига Европа с 2:0 над английския Ливърпул. Двубоят се игра на стадион "Петровский", а реваншът на "Анфийлд" е на 21-и февруари.

И двата отбора като цяло имаха положения, но направиха доста пропуски, за които повече могат да съжаляват "червените", тъй като не успяха да вкарат гол на чужд терен.

Двубоят започна с натиск на руснаците и две добри спасявания на Рейна в началните минути.

Луис Суарес също имаше изгодно положение в самото начало, ала ударът му премина покрай вратата. В 15-ата минута Ломбертс подари топката на уругваеца, който излезе очи в очи с Малафеев, опита да го преодолее, но руснакът усети намеренията му и спаси.

В 40-ата минута Суарес направи трети много сериозен пропуск от началато на двубоя. Уругваецът, който се намираше във вратарското поле на Зенит, получи пас отляво от Рахим Стърлинг и се опита да изпрати топката в противниковата мрежа с атрактивен удар с пета, но не уцели вратата.

Втората част стартира с пропуски на Суарес и Джонсън, за да дойде 69-ата минута, когато домакините излязоха напред в резултата. Тогава Хълк получи в центъра на терена, напредна няколко крачки и с бомбен шут от над 20 метра заби кълбото в горния десен ъгъл на Рейна за 1:0.

Само 180 секунди след това Зенит нанесе втори тежък удар по англичаните, след като Семак бе изпуснат от отбраната на "червените" и отблизо не пропусна да опъне мрежата зад Рейна след дълго подаване на Александър Анюков.

До края на двубоя мърсисайдци опитаха да вкарат поне един гол, който да им даде сериозни шансове за реванша, ала Малафеев спаси удар от фаул на Суарес и така резултатът остана непроменен.