3. Зенит с втора титла в историята си след 5:0 над Ростов

Зенит с втора титла в историята си след 5:0 над Ростов

Чавдар Янков игра цял мач, но не се запомни с нищо

Отборът на Зенит е новият шампион на Русия, след като прекъсна хегемонията от последните два сезона на Рубин (Казан). Хората на Лучано Спалети си осигуриха титлата цели два кръг преди края след грешни стъпки на преследвачите ЦСКА (Москва) и Рубин. Днес „небесно-сините” разгромиха с 5:0 състава на Ростов на своя стадион „Петровский” и за втори път в своята история триумфираха като шампиони на Русия, след като първият бе през 2007-а.

Българският национал Чавдар Янков игра цял мач за тима на гостите, но се представи много неубедително и не се запомни с нищо през цялата среща. Неговият отбор завърши и срещата с човек по-малко, след като Калачев си изкара втори жълт картон в 85-ата минута.

Двубоят започна с натиск на Зенит, но тимът на Ростов даваше сериозен отпор на кандидат-шампиона до 40-ата минута, когато Гион спъна Лазович, а реферът отсъди дузпа, която бе реализирана от сърбина.

Втората част стартира с нов натиск на домакините, които се опитваха да стигнат до втори гол, с който окончателно да решат изхода от двубоя. Така се стигна до 75-ата минута, когато Бистров центрира отдясно, вратарят Радич изби, но при добавката Семак не сбърка за 2:0.

Натискът на „небесно-сините” продължи и в 82-ата минута Кержаков покачи на 3:0, а 180 секунди по-късно гостите останаха с човек по-малко, след като Калачев си изкара втори жълт картон. Това сломи окончателно отбора на Ростов и в 90-ата минута Бухаров също се разписа, а в продължението на мача, отново той оформи крайното 5:0 с втория си гол в срещата.

Така, след тази победа, тимът на Зенит е недостижим на върха два кръга преди края, като вече има актив от 66 точки, докато 2-ят ЦСКА е с 58. Гостите от Ростов пък са 8-и с 34 пункта.