3. Зенит взе минимален аванс над Оксер (видео)

Зенит взе минимален аванс над Оксер (видео)

Руският Зенит (Санкт Петербург) взе преднина от 1:0 над френския Оксер в първи плейоф за влизане в групите на Шампионската лига.

Домакините можеше да се поздравят с далеч по-комфортна преднина преди гостуването си след седем дни, но пропуски пред противниковата врата лишиха тима на Лучано Спалети от така нужните голове. На два пъти голмайсторът за руския национален отбор срещу България Роман Широков не успя да се разпише в повече от удобни ситуации пред вратата на Оливие Сорен.

Зенит успя да открие резултата в третата минута с попадение на Кержаков, който засече с глава центриране на Лазович от левия фланг. Зенит продължи да атакува, но Оксер успя да изравни играта през втората част, като в няколко опасни ситуации полският нападател Иренеуш Елен можеше да осигури равенството, но добрите изяви на Вячеслав Малафеев предотвратиха нежелания от Зенит гол на чужд терен.

В последните минути на мача Алвеш можеше да реши мача окончателно в полза на домакините, но изстрелът му от пряк свободен удар премина на сантиметри над напречната греда на Оксер. Елен също можеше да се разпише, но след като се озова лице в лице с Малафеев играта бе спряна за нарушение на поляка.