3. Жаден вратар едва не провали тима на Илия Груев (ВИДЕО)

Жаден вратар едва не провали тима на Илия Груев (ВИДЕО)

Дуисбург се изкачи до 4-ото място във Втора Бундеслига

Страхотен куриоз сътвори вратарят на Дуисбург Марк Флекен по време на домакинския двубой на своя тим срещу Инголщат 04.

Мачът все пак завърши щастливо за водения от българина Илия Груев отбор от Втора Бундеслига и той стигна до успеха с 2:1.

Срещата започна много добре за домакините и те поведоха още в 13-ата минута, след като Дан-Патрик Погенберг намери Ахмет Енгин на добра позиция и той откри резултата.

Инголщат обаче върна гола почти моментално – в 18-ата мин., след куриоза на Флекен. Стражът ожадня в най-неподходящия момент и влезе в очертанията на вратата да пие вода от шишето си. Това обаче се случи по време на атака на гостите, при която защитник на Дуисбург стигна пръв до топката и я върна с глава към Флекен.

Разбира се при липсата на вратар за Щефан Кучке бе детска игра да довкара кълбото в мрежата.

В края на полувремето обаче Алмог Коен от тима на гостите получи директен червен картон.

Това позволи на Дуисбург изцяло да доминира след почивката и в 66-ата минута "зебрите" получиха дузпа за нарушение на Ориан Ниланд. Зад топката застана Борис Ташчи и домакините отново поведоха.

Домакинската победа с 2:1 пък изкачи воденият от Илия Груев Дуисбург на 4-о място в класирането на Втора Бундеслига.