3. Жаден за успехи Ювентус подчини шампиона Милан (видео+снимки)

Жаден за успехи Ювентус подчини шампиона Милан (видео+снимки)

Клаудио Маркизио герой за Юве с 2 гола за 2:0 на "Ювентус Арена"

Ювентус надигра и победи Милан с 2:0 в супердербито на 5-ия кръг от италианската Серия „А”. Домакините показаха огромно желание за успех и вдъхновени от препълнените трибуни на новия „Ювентус Арена” наложиха волята си над шампиона Милан с 2:0.

В герой за „бианконерите” се превърна юношата на торинци Клаудио Маркизио, който стана автор и на двете попадения в края на мача. Кевин-Принс Боатенг пък бе изгонен 2 минути преди края от състава на Милан.

В първите 20 минути на терена не се случваше нищо интересно. Преобладаваха острите единоборства в средата на терена, но правеше впечатление, че Юве пресира по целия терен и не дава сантиметър свободно пространство на „росонерите”.

Антонио Конте днес бе заложил само на Мирко Вучинич в атака. Идеята на треньора да насити халфовата линия даде резултат и петимата в „черно-бяло” в центъра надиграваха триото Ночерино, Ван Бомел, Сийдорф.

От средата на полувремето Ювентус взе тотален превес и навря Милан в собствената му половина. Първият много добър шанс за домакините дойде в 33-ата минута – Вучинич получи в наказателното поле, гардира добре, завъртя се, но стреля право в ръцете на Абиати.

2 минути по-късно Вучинич и Маркизио комбинираха добре, Пепе получи пред дъгата на наказателното поле, изненадващо прехвърли технично Абиати, но стражът успя със сетни усилия да избие топката и тя кацна на горната греда, но гостите запазиха мрежата суха.

Вучинич и Маркизио не можаха да нанесат добри удари в края на частта и двата тима се оттеглиха без гол на почивката – 0:0.

В 50-ата минута Буфон спаси опасен удар на Боатенг. Милан изравни играта в началото на втората част и Златан Ибрахимович и Антонио Касано получиха повече шансове да играят с топката, за разлика от първата част, когато срещите им с кълбото се брояха на пръсти.

В средата на полувремето Артуро Видал стреля цели 5 пъти към вратата на гостите, но ударите на чилиеца до един отлетяха високо в аут и не застрашиха Абиати.

Ювентус показа своя непримирими дух, който е донесъл на тима рекорден брой титли в Серия „А”, в края на мача.

3 минути преди изтичането на редовните 90 Маркизио направи две двойни подавания поред със свои съотборници, последното с Вучинич го изведе сам срещу Абиати, Бонера протегна крак да изчисти, но халфът предвидливо сложи своя крак на пътя на топката и след рикошета тя се търкулна неспасяемо в долния ляв ъгъл на безпомощния Абиати – 1:0!

Този гол даде криле на „Старата госпожа”, а трибуните буквално бяха взривени. Само 2 минути след попадението Милан остана с човек по-малко. Изнервеният Кевин-Принс Боатенг посегна и чукна без топка Джорджо Киелини, а съдията Никола Рицоли му показа втори жълт и съответно червен картон.

2 минути бяха изминали от 5-минутното продължение, когато нелепа грешка на Абиати подари втори гол на Юве. След едно разбъркване Маркизио стреля от въздуха от голяма дистанция, но Абиати допусна топката да мине между краката му за 2:0.

Така Ювентус се върна на върха в Серия „А” с актив от 11 точки след 5 кръга. Толкова има и Удинезе, но „бианконерите” имат повече отбелязани голове.

Милан остана на незавидната 15-та позиция с едва 5 точки от 5 мача.