3. Железен вратар на Хъл отчая Арсенал във ФА къп (ВИДЕО)

Железен вратар на Хъл отчая Арсенал във ФА къп (ВИДЕО)

„Топчиите” и „тигрите” ще преиграват след 0:0 на „Емиратс”, лондончани с претенции за две дузпи

Арсенал и Хъл Сити ще преиграват двубоя от петия кръг на турнира за ФА къп, след като срещата на стадион „Емиратс” завърши при равенство 0:0. „Топчиите” през цялото време доминираха над съперника си, но вратарят на „тигрите” Елдин Якупович разочарова домакините с блестящите си спасявания.

Спорните положения също не липсваха. Отборът на мениджъра Арсен Венгер имаше две много сериозни претенции за дузпи.

Първото положение се случи в 7-ата минута. Тогава Алекс Брус игра с ръка в наказателното поле след удар на Мохамед Елнени. Играчът на Хъл Сити отклони летежа на топката, главният съдия обаче не посочи бялата точка, въпреки бурната реакция от страна на „топчиите”.

Втората бе през второто полувреме, когато Калъм Чеймбърс бе явно препънат в пеналта, като и този път сигнал за дузпа нямаше.

Иначе всичко по-интересно и опасно бе сътворено от домакините. В 16-ата минута Дани Уелбек бе изведен отлично в наказателното поле, пое топката и отправи силен удар, но вратарят Елдин Япукович бе на мястото си и изби.

В началото на втората част пред Арсенал се откри нова отлична възможност. Уолкот получи в наказателното и шутира веднага, но прати право в тялото на Япукович.

В 54-ата минута Кемпбъл изпълни майсторски пряк свободен удар. Топката бе заложена малко пред наказателното поле, халфът я завъртя технично, но вратарят я отклони с една ръка и се удари в дясната греда.

Даниел Уелбек отново постави на изпитание възможностите на вратаря на „тигрите” в 64-ата минута, но той като че ли бе заключил вратата си – направи поредно обезкуражаващо спасяване.

Нападателят Оливие Жиру също се появи в игра и на няколко пъти опита късмета си, но и той не успя да преодолее Якупомич. Алексис Санчес изпълни като по учебник пряк свободен удар, но стражът на Хъл разочарова и него.

В 86-ата минута всичко можеше да приключи, но в полза за гостите. Това бе златния шанс за Хъл – Хълълстон намери отлично Алуко непокрит в пеналта, той шутира от движение, но Оспина улови.

ОБЗОР: Без изненади в Шампионска лига - големите риби громят (ВИДЕО)