3. Жервиньо донесе успех на Арсенал в дебюта си с два гола за 16 минути (ВИДЕО)

Жервиньо донесе успех на Арсенал в дебюта си с два гола за 16 минути (ВИДЕО)

„Артилеристите” надделяха над германския Кьолн с 2:1

Съставът на Арсенал записа втора победа в предсезонните си контроли, след като днес се наложи над германския елитен Кьолн с 2:1.

Дебют за „артилеристите” направи дошлият от френския шампион Лил нападател Жервиньо, който на практика сам реши  мача с два бързи гола в първия четвърт час.

Стрелецът от Кот д’Ивоар започна като титуляр и откри резултата в шестата минута, когато бе изведен от Джак Уилшър и елегантно прехвърли стража на домакините, а след 10 минути успя да се разпише за втори път.

В 16-ата минута Жервиньо удвои преднината на своите, а в 30-ата бе заменен от наставника на „топчиите” Арсен Венгер.

В даденото от рефера продължение на първото полувреме младокът в състава на лондончани – Йенкинсон, заби топката в собствената си врата и така оформи крайното Кьолн – Арсенал 1:2.