3. Жозе Моуриньо и Рома надхитриха Лестър и са на финал в Лигата на конференциите (ВИДЕО)

Там те ще се изправят срещу Фейенорд

Рома победи Лестър с 1:0 в полуфинален мач-реванш от Лигата на конференциите и ще играе в мача за трофея в Тирана в пореден голям мач в кариерата на Жозе Моуриньо. Единственото попадение падна в 10-ата минута, когато точен с глава бе Тами Ейбрахам. Първата среща в Англия завърши при равенство 1:1.

Финалът на първото издание на Лигата на конференциите в албанската столица е на 25 май от 22:00ч българско време. На него Рома ще срещне Фейенорд, който се справи с Марсилия на полуфиналите.

Първата сериозна възможност в мача бе на сметката на Рома и дойде в 9-ата минута, след като Никола Залевски проби отляво и комбинира с капирана Лоренцо Пелегрини, който нанесе опасен удар, но след рикошет топката излезе в ъглов удар.

След изпълнението му се стигна до още един корнер, при който Тами Ейбарахм е оставен непокрит и от близка дистанция реализира с глава за 1:0.

В 16-ата минута Лоренцо Пелегрини получи дълъг пас, прибра топката и стреля от възхуда, но Каспер Шмайхел внимаваше и изби в корнер.

Четвърт час по-късно Рома проведе бързо нападение по десния фланг, Ейбрахам намери Николо Дзаниоло, който стреля с върха на пръстите си, но Фофана успя да изчисти в корнер.

В първия четвърт час на второто полувреме Лестър опита да натисне, но така и не успя да достигне до сериозни положения.

В следващите минути Жозе Моуриньо опита да убие темпото и това се случи, като битката се пренесе в средата на терена, а Рома не позволяваше на своя съперник да доближи наказателното му поле.

Едва в 79-ата минута Джеймс Мадисън реши да пробва късмета си и стреля от много далечна дистанция, като бе точен, но право в ръцете на Руи Патрисио.

Рома отговори с блокиран удар на Залвески минута по-късно при първата добре изработена атака на "вълците" през второто полувреме.

До края на мача Лестър опита хаотичен натиск, като достигна до няколко корнера, които не се овенчаха с успех. В добавеното време Джеймс Мадисън стреля мощно с левия крак, но прати топката в аут.