3. Жозе Моуриньо: По-добрият отбор загуби

Жозе Моуриньо: По-добрият отбор загуби

По-добрият отбор е загубил мача за Суперкупата на Европа, категоричен е мениджърът на Челси - Жозе Моуриньо. Англичаните паднаха от Байерн Мюнхен с 4:5 след изпълнение на дузпи, като в продълженията двата отбора направиха равенство 2:2.

Баварците изравниха чрез Хави Мартинес в последните секунди на второто 15-минутно допълнително полувреме.

"Разочарован съм, защото според мен по-добрият отбор загуби. Това се случва понякога във футбола", заяви Моуриньо след мача в Прага.

Лондончани останаха с 10 души на терена малко преди края на редовното време, когато резултатът беше 1:1. Рамирес получи втори жълт картон и остави Челси с човек по-малко за повече от половин час.

"Има едно много важно правило и това страстта към футбола. Ако обичаш футбола, на финал не показваш втори жълт картон за подобно нещо. Английските съдии обичат футбола и обичат да комуникират с футболистите. Моите отбори винаги играят с 10 души във важните мачове в европейските клубни турнири. Нямам късмет.

С Челси играх три пъти в намален състав срещу Барселона. След това с Интер отново останахме с 10 човека срещу Барселона. Отидох в Реал Мадрид и на полуфинал в Шампионската лига пак бяхме с човек по-малко. Върнах се в Челси и в мача за Суперкупата за пореден път имахме изгонен играч", каза още Моуриньо.

Португалският специалист призна, че "сините" се отказват от опитите си да привлекат Уейн Руни от Манчестър Юнайтед. "Свършено е", лаконичен беше мениджърът на Челси. Клубът от западен Лондон привлече камерунския нападател Самуел Ето'о.

Барселона прекратява пенсионирането на Шчесни?