3. ЗЛОВЕЩО! Франция разпиля с 8:0 Казахстан и се класира с гръм и трясък за Катар 2022! (ВИДЕО)

Мбапе заби четири гола, Бензема добави още два за разгрома

Франция нанесе исторически погром над състава на Казахстан, побеждавайки с резултат 8:0 в двубой от група D на световните квалификации в зона Европа, с което "петлите" осигуриха мястото си на Мондиал 2022. Килиан Мбапе отбеляза хеттрик в рамките на първите 32 минути на мача. Карим Бензема добави още два гола в рамките на първите 15 минути на второто полувреме. Адриен Рабио и Антоан Гризман отбелязаха следващите две попадения, а Мбапе заби последния пирон в ковчега на жалките казахи в една паметна вечер на "Парк Де Пренс".

Двубоят започна във вихрено темпо и едва до 12-та минута "петлите" вече имаха аванс от цели два гола. В 6-та минута Тео Ернандес успя да намери Мбапе в наказателното поле, а стрелецът нямаше проблеми да отбележи за 1:0.

Само 6 минути по-късно нещата за казахстанците станаха още по-тежки. След бърза контраатака Кингсли Коман изпревари излезлия неразчетено страж на гостите и намери Мбапе, който на празна врата не сбърка за 2:0.

Домакините продължаваха да контролират изцяло темпото и в 25-та минута Кингсли Коман пробва мерника си отдалеч, но шутът беше блокиран. Седем минути по-късно обаче крилото на Байерн достави още една прекрасна топка на главата на Мбапе, който за трети преодоля Покатилов.

Десет минути след началото на второто полувреме домакините се отчетоха с 4-ти гол. След нова брилянтна солова атака на Тео Ернандес по левия фланг той намери Бензема около точката за дузпата, а стрелецът не сбърка за нов гол.

В 59-та минута нещата станаха съвсем плачевни за Казахстан. След извеждащ пас към Килиан Мбапе младата суперзвезда намери Бензема на опразнената врата и той нямаше как да пропусне за 5:0. Нови 6 минути по-късно бранител на Казахстан беше на косъм да си вкара автогол, но вратарят все пак го предотврати.

Разгромът за гостите обаче ставаше все по-значим и в 75-та минута "петлите" наказаха за пореден път безпомощният Покатилов. Автор на поредното попадение беше Адриен Рабио. Три минути по-късно Мбапе стреля право в ръцете на вратаря от 20 метра.

В 84-та минута Антоан Гризман беше фаулиран в наказателното поле и след проверка на ВАР съдията отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана стрелеца на Атлетико Мадрид и не пропусна за 7:0. Три минути по-късно Мбапе оформи крайното 8:0 с четвъртия си гол в мача.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1