3. ЗРЕЛИЩЕ: Евертън изхвърли Тотнъм след шоу с продължения и 9 гола (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЗРЕЛИЩЕ: Евертън изхвърли Тотнъм след шоу с продължения и 9 гола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Резерва отчая „шпорите“ на Жозе в 97-ата минута и прати „карамелите“ на четвъртфинал

Евертън отстрани Тотнъм от турнира за ФА Къп след истински голов спектакъл, приключил след продължения при резултат 5:4.

Мачът на „Гудисън Парк“ имаше всичко – ранен гол, пълен обрат до 3:1, частичен такъв до 3:3 и изравняване за 4:4 в 83-ата минута, за да бъде решен с майсторско попадение на резервата Бернард в 97-ата минута.

Срещата започна вихрено и още във втората Робин Олсен блесна със страхотно спасяване след удар с глава на Ерик Ламела.

След последвалия корнер шведския страж на домакините отново се намеси, за да се стигне до още един такъв. След неговото изпълнение обаче Давинсон Санчес бе над всички и засече с глава, за да открие резултата е 3-ата минута.

В 18-ата Евертън можеше да изравни, но Юго Лорис отрази в страничната греда изстрела на Доминик Калвърт-Люин, а в 26-ата Олсен спаси силен шут на Сон.

В 36-ата минута обаче Калвърт-Люин, който в събота вкара в последния миг за 3:3 срещу Манчестър Юнайтед, се разписа отново.

След грешка при изнасянето на топката Гилфи Сигурдсон го изведе и той не остави шансове на вратаря - 1:1.

Пълният обрат стана факт 120 секунди по-късно, когато Ричарлисон бе изведен на стрелкова позиция и с плътен удар го осъществи – 2:1.

Драмата за момчетата на Моуриньо стана пълна в 43-та минута, след като именно Ричарлисон беше повален в наказателното поле, а Сигурдсон превърна в гол отсъдената дузпа - 3:1.

В добавеното време на първата част обаче Ерик Ламела беше изведен сам срещу Робин Олсен и гол прехвърли, за да намали изоставането на Тотнъм до само едно попадение.

Второто полувреме също започна вихрено. Още в 57-та минута след корнер и удар с глава на Алдервейрелд, спасен от Олсен, с добавка второто си попадение в срещата реализира защитникът Санчес - 3:3.

Радостта на "шпорите" продължи по-малко от 10 минути, тъй като в 68-ата Ричарлисон се измъкна и матира Лорис за 4:3.

Седем минути преди края на редовните 90 на сцената се появиха обичайните заподозрени за Тотнъм - Хюн-Мин Сон намери с прецизно центриране Хари Кейн на далечната греда и той не сгреши – 4:4.

Така мачът влезе в продължения, а в първото от тях Евертън нанесе своя решителен удар.

В 97-та минута Сигурдсон намери резервата Бернард, който майсторски овладя и после завърши с отличен диагонален изстрел, за да прати „карамелите“ в следващия кръг с гола си за 5:4.

Така двата отбора си вкараха точно толкова попадения, колкото паднаха във всички досегашни пет осминафинала – 9, а след последния съдийски сигнал драмата бе за „шпорите“ и те напуснаха турнира за сметка на Евертън.

Напред преди „карамелите“ продължиха още манчестърските Юнайтед и Сити, Борнемут, Лестър и Шефилд Юнайтед. Останалите четвъртфиналисти ще станат ясни след сблъсъците Уулвърхемптън – Саутхемптън и Барнзли - Челси в четвъртък.

ЕВЕРТЪН - ТОТНЪМ 5:4
0:1 Санчес (3)
1:1 Калвърт-Люин (36)
2:1 Ричарлисон (38)
3:1 Сигурдсон (43)
3:2 Ламела (45+1)
3:3 Санчес (57)
4:3 Ричарлисон (68)