3. ЗРЕЛИЩЕ В ЛОНДОН: Уест Хем спря Ливърпул за рекорд и го задмина в класирането (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тимът на Юрген Клоп си намери майстора и записа първа загуба са сезона

Уест Хем победи с 3:2 Ливърпул в Лондон и нанесе първо шампионатно поражение на "мърсисайдци". Играчите на Юрген Клоп бяха единствени във Висшата лига, които не бяха губили, но днес "чуковете" ги нокаутираха. Освен това "червените" бяха спряни за рекорд. Те бяха на път да запишат най-много поредни мачове без загула във всички турнири - 26, но си останаха с изравнено постижение от 25.

Така Ливърпул се свлече до четвърта позиция в класирането с 22 точки и е на четири от лидера Челси. Уест Хям пък прави отличен сезон и вече дели второто място с Ман Сити, като и двата отбора имат по 23 пункта.

След само четири минути игра Уест Хем поведе в резултата с доста спорен гол. Михаил Антонио бе изведен отляво, но Върджил ван Дайк го блокира и се стигна до корнер за домакините. След  изпълнението Алисон излезе напред в опит да боксира, но Анджело Огбона му попречи и топката мина през ръцете на бразилеца, за да се озове в мрежата за 1:0. VAR разгледа ситуацията за игра с ръка на футболиста на "чуковете", но всъщност по-големите съмнения бяха за нарушение в атака. В крайна сметка голът обаче бе признат!

Постепенно Ливърпул взе контрола над мача и започна да затяга обръча около наказателното поле на Уест Хем. "Мърсисайдци" обаче трудно стигаха до голови положения. В 32-ата минута Диого Жота успя да нанесе удар с глава в наказателното поле, който обаче прелетя над вратата.

Девет минути по-късно Ливърпул изравни резултата с гол от статично положение. Тогава Мохамед Салах спечели нарушение за своя тим в опасна близост пред наказателното поле на Уест Хем. Трент Александър-Арнолд го изпълни, а топката премина над стената и се озова във вратата - 1:1!

В началото на втората част Уест Хем беше близо до втори гол. Топката бе центрирана от корнер във вратарското поле, Крейг Доусън се извиси и нанесе удар с глава, който се отби в напречната греда. В 52-ата минута Ливърпул също стигана чисто положение. След пробив по левия фланг последва остро центриране към Садио Мане, който навлезе на скорост фронтално срещу вратата. Сенегалецът засече топката с мощен удар, но изпълнението му бе насочено в обсега на Лукаш Фабиански, който успя да спаси.

В 67-ата Уест Хем отново поведе в резултата след страхотна контраатака. Джаред Боуен пое топката в собствената си половина, напредна и и изведе по чудесен начин Пабло Форналс, който стреля, Алисон докосна топката, но не успя да я спре – 2:1.

Само две след това Хендерсън центрира на далечната греда, където Жота игра с глава, но топката се оплете от външната страна на мрежата. Лондончани продължиха да са изключително опасни на контраатака и при една от тях, в 74-ата минута, Антонио се измъкна от защитата на Ливърпул, но Ван Дайк успя да го блокира и изчисти в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Курт Зума бе оставен непокрит и с глава наказа „червените“ за трети път – 3:1.

В 81-ата минута Тиаго отправи удар от границата на наказателното поле, но в ръцете на Фабиански. В 840-ата това обаче Ливърпул се върна в двубоя. Хендерсън намери Александър-Арнолд пред наказателното поле, който пък отигра за резервата Дивок Ориги. Белгиецът пое топката с десния крак, обърна се на 180 градуса и с прекрасен удар от въздуха с левия крак намери долния ляв ъгъл на вратата на домакините – 3:2.

В първата минута на добавеното време на срещата Ливърпул имаше чудесен шанс да изравни резултата. Александър-Арнолд центрира от свободен удар в наказателното поле, където Мане бе оставен сам на далечната греда и стреля с глава, но покрай лявата греда на Фабиански.

УЕСТ ХЕМ - ЛИВЪРПУЛ 3:2
0:1 Алисон (4-авт.)
1:1 Арнолд (41)
2:1 Форналс (67)