3. ЗРЕЛИЩЕ ВЪВ ФЛОРЕНЦИЯ: Фиорентина нанесе първа загуба на Милан в Серия А! (ВИДЕО)

Ла Виола надвиха с 4:3 "росонерите" в шоу на Ибрахимович и Влахович

Фиорентина успя да нанесе първата загуба на Милан през сезона в Серия А, след като спечели дербито в събота вечер с 4:3 след невероятен голов трилър.

Още в петата минута Ибрахимович се разписа, но това стана при вдигнат флаг за засада. В 15-ата минута домакините поведоха в резултата след нелепа грешка на Чиприан Татарушану. Тогава вратарят хвана топката при центриране от корнер, след което веднага я изпусна, а Дънкан се възползва и я добута във вратата за 1:0. В 17-ата минута Кайехон центрира, а Душан Влахович с глава прати топката над вратата. В 21-ата минута Сандро Тонали отправи далечен изстрел, който беше отразен от Пиетро Терачано. Секунди по-късно стражът изби и удар от дистанция на Рафаел Леао.

В 30-ата минута португалецът отправи шут по земя, който беше избит в корнер. В 37-ата минута Джакомо Бонавентура стреля от разстояние, но не намери целта. В 42-ата минута Симон Кяер центрира, а ударът на Ибрахимович с глава мина покрай вратата. В 45-ата Тонали пробва удар, който беше избит в корнер. При последвалото му изпълнение Златан направи безуспешен опит да се разпише с пета. В добавеното време Сапонара шокира бившия си отбор с невероятен техничен удар от границата на наказателното поле за 2:0.

В 50-ата минута Ибрахимович опита воле, което се оказа неточно. В 53-ата Леао отправи фалцов удар, който мина покрай вратата. В 60-ата Дънкан намери Влахович по чудесен начин, а нападателят заобиколи Татарушану и прати топката в опразнената му врата за 3:0. Само две минути по-късно Ибрахимович върна едно попадение за "росонерите", след като пресече пас на Бонавентура и веднага отправи шут, който се оказа точен. В 67-ата минута 40-годишният ветеран вкара втория си гол в мача, възполвайки се от добра асистенция на Тео Ернандес.

В 70-ата минута Сапонара отправи снаряд, който профуча над вратата. В 77-ата минута той се опита да си изпроси дузпа, но безуспешно. Малко след това Леао напусна терена с контузия. В 85-ата минута Ернандес допусна резервата Николас Гонсалес да му отнеме топката на границата на наказателното поле, след което за Влахович остана да вкара за 4:2 с второто си попадение за вечерта.

В добавеното време Ибрахимович стреля с глава, топката се отби в гредата и веднага в Венути, който си отбеляза автогол за крайното 4:3.

Фиорентина - Милан 4:2