2. Фен Зона
  3. 16 фенове на Левски са задържани за хвърляне на камъни по полицаи

16 фенове на Левски са задържани за хвърляне на камъни по полицаи

Сблъсъци между агитките на двата отбора не е имало

Председателят на фенклуба на Левски Владимир Владимиров е бил задържан за кратко от полицията, но не е бил арестуван, тъй като не е извършил престъпление, съобщи за Агенция „Фокус” зам.-директорът на СДВР Христо Терзийски във връзка с мача ЦСКА - Левски.

Владимир Владимиров е бил отведен за кратко в стаята за обработка на стадион „Васил Левски”, но той не е извършил никакво нарушение или престъпление и е освободен. Терзийски съобщи, че е ранен един полицай, който е с разкъсно-контузна рана в областта на лицето. Откаран е в „Пирогов” за медицинска помощ. Той е пострадал при удар с предмет, но не се знае как точно.

44 са задържаните лица във връзка с мача ЦСКА – Левски според последните данни на полицията. По думите на Терзийски обаче има и още арестувани. Терзийски се намира в момента в Четвърто районно управление, където е задържана група от 16 фенове на Левски след мача за хвърляне на камъни по полицейски служители. По-агресивни са се държали футболните запалянковци от загубилия отбор Левски. Според данните на полицията сблъсък между агитките на двата отбора не е имало, тъй като е била задържана агитката на ЦСКА 15 – 20 минути след края на мача, докато тази на Левски е излизала.

Според кадри от видеонаблюдението на стадиона обаче е възникнало напрежение между самите фенове на ЦСКА. Това е станало по време на второто полувреме на мача.