2. Фен Зона
  3. Академика Микс спечелиха вторият кръг от Държавното по плажен футбол

Академика Микс спечелиха вторият кръг от Държавното по плажен футбол

Много изненади и обрати в мачовете поднесе на публиката вторият кръг от шампионатът по плажен футбол, който се проведе този уикенд в гр. София на стадиона за плажни спортове Rakovski Beach Arena.

Полицейският отбор, който заемаше 5-то място във временното класиране, извади скритите си оръжия в лицето на Ивайло Йотов – Кемпеса и Чавдар Атанасов, които спомогнаха и доведоха отбора до класиране на финалната фаза в този кръг. Именно там те срещнаха футболистите на ФК Академика Микс, които се оказаха по-добре тактически подготвени и надделяха с 6:2. По време на награждаването присъстваха г-н Тодор Пеев Финансов директор на БФС и г-н Валентин Заеков Председател на Комисията по плажен футбол – БФС. След този кръг първото място във временното класиране си делят два отбора ФК Академика Микс и ФК Одесос.

Третото място бе спечелено от временните лидери ФК Одесос, които преодоляха трудно русенците от ФК Миринекс с 5:4 голова разлика. На петото място се класира отборът на ФК Варненските момчета след като спечелиха убедително срещата с ФК на Глухите с 3:0.

Третият финален кръг ще се проведе в к.к. Абена от 28 – 29 август 2010г., където ще стане ясно победителят на шампионатът.

Първенството по плажен футбол се организира от Комисията по плажен футбол към БФС, с партньорството минерална вода Девин, Шуменско пиво и Български Спортен Тотализатор. Всички футболисти са облечени с екипите на Legea.