2. Фен Зона
  3. Академика Микс стана шампион по плажен футбол за 2009 г.

Академика Микс стана шампион по плажен футбол за 2009 г.

Днес завърши финалният кръг от Държавното първенство по плажен футбол в к.к. Албена. Финалният турнир спечели отборът ФК „Академика Микс” София, които преодоляха варненските дебютантите от ФК „Варненските момчета” с 8:5 . Третото място бе спечелено от русенския отбор ФК „Миринеск” след победа над ФК „Спортна асоциация – МВР” София с 8:5 голова разлика.

След три кръга проведени в ОbzorBeachResort и RakovskiBeachArenaСофия, победители в шампионата по плажен футбол стана отборът на ФК „Академика Микс” София с 18 точки. Второто място е за ФК „Тича Хьорман” Варна с 16 точки, а третото място е за ФК „Миринекс” Русе с 11 точки.

Специални награди бяха връчени за:

• „Fairplayteam” - ФК „Варнески момчета” Варна
  • „Най-атрактивен футболист” – Венелин Младенов ФК „Спортна асоциация –МВР”
  • „Голмайстор” – Филип Филипов ФК „Академика микс” София
  • „Най-добър вратар” – Костадин Иванов ФК „Тича Хьорман” Варна
Шампионатът по плажен футбол се организира от Комисията по плажен футбол към БФС, с партньорството минерална вода Девин и спортната екипировка Legea.

1. ФК „Академика Микс” София с 18 точки.