2. Фен Зона
  3. АМФЛ: Интрига до последния кръг

АМФЛ: Интрига до последния кръг

Изиграха се всички срещи от предпоследния, 25-ти кръг на Аматъорската Мини Футболна Лига (АМФЛ). Всички срещи бяха напълно равностойни и предложиха много качествен футбол. Кръгът донесе доста изненади при неочаквано равностойни двубои. Нямаше лесни победи, като във три от мачовете победите дойдоха в продължението на мача. Неочаквано за мнозина интригата се запази и за последният кръг от надпреварата в първенството. Ясни са само местата на четири от отборите, а за останалите предстоят решителни срещи. 6 отбора са на 3 точки разлика един от друг и всичките имат срещи с директни конкуренти.

„AC Ferion” със сигурност взимат бронзовите медали и мачът с „Chelsea Bulgaria” е без значение за тях. Същото се отнася и за българските „Chelsea”, които са на предпоследното място без шанс за изкачване или пропадане. В другия мач без значение е „Просокър” и “AC Phoenix”. “Финиксите” се отказаха от надпреварата преди няколко кръга и така се закотвиха на последното място, а предпоследните в клсирането „Просокър” взеха 3 точки без игра, но и те не им могат да се изкачат по нагоре в класацията. Другият сигурен за мястото си отбор е „Лешарите”. Те запазват десетото си място, поради факта, че по програма почиват и няма как да се изкачат по нагоре. Също така в последният кръг ще се реши и първото място в класирането. „Павлово” и „Добрич” ще излязат в директен двубой за титлата.

Съдбата си изигра приятна шега с двата отбора при тегленето на жребия преди една година, като остави техният двубой последен в надпреварата. Сега в мачът преди официалното закриване „Павлово” е с 1 точка преднина, а „Добрич” ще търсят победата на всяка цена. Какво по-интересно можеше да се иска от този завършек на първият турнир на АМФЛ.

„Стантек” и „AC Ferion” показаха много мъжество в проливният дъжд. Макар, че имаше много положения и пред двете врати головете влизаха много трудно, било то от фрапантни пропуски на нападателите или от умели намеси на нападателите. „Ферионци” имаха леко предимство и през първото полувреме водеха с 1:0. Във втората част успяха да отбележат и втори гол и играта им се успокои. И когато оставаха 20 минути ди края на мача „компютърджиите” изригнаха и за 2 минути изравниха резултата. Последва натиск на „AC Ferion” но без особен резултат. Тогава в даденото от съдията продължение Цветко Симов от „AC Ferion” отбеляза вторият си гол в мача и така донесе победата на своите с 3:2. На срещата имаше и друг задочен двубой - Антоан Василев срещу Цветко Симов. Това са двамата най-стрелящи към противниковата врата футболисти в първенството. След изиграването на срещата А.Василев имаше 288 удара, а Ц.Симов – 280. Така призът за стрелец на сезона ще се реши в последният кръг.

Опашкарите от „Просокър”, които вторият полусезон вдигнаха значително нивото си на игра срещнаха разочарованието на пролетта – отборът на „Лешарите”. От изиграните си 11 мача през пролетният полусезон те имаха само един равен резултат и една служебна победа и „Просокър” бяха решили да им вземат скалпа. Нещата тръгнаха много добре за тях след бързи голове в началото на мача. Играха по-добре от противника си и имаха постоянна преднина от1 или 2 гола. Но липсата на смени им оказа лоша шега и „Лешарите” успяха в края на срещата да стигнат до 5:5. Последваха нови два гола преднина и ново равенство за 7:7, докато отново не дойде продължението на мача и „Лешарите” постигнаха дългоочакваната победа с 8:7.

„Казан Красна Поляна” се очертаваха кати фаворити за четвъртото място и посрещнаха най-проспериращият отбор през вторият полусезон – „Асбис”. Мачът вървеше гол за гол през цялото време, като двата отбора сменяха водачеството си през мача. С брилянтни изяви се отчетоха вратарят на „Асбис” Митко Топалов и лидерът на отбора Андреан Стаменов, отбелязал 2 гола. За „казаните” над всички бяха Кирил Стоичков и Михаил Караколев, отбелязали съответно 1 и 2 гола. В крайна сметка решителна се оказа отново последната минута на мача, когато най-полезният играч за „Асбис” Иво Калчев отбеляза решителното попадение и вкара отборът си в битката за четвъртото място. За „Казан К.П.” остана надеждата да победят в последният кръг и да си гарантират място непосредствено след челната тройка.

Драматично изпуснали първото си място в последните кръгове футболисти на „Добрич” трябваше на всяка цена да победят коравият съперник на „Polygraphy.info”. Нещата потръгнаха много добре за тях след поредица от 4 безответни гола, но най-непредвидимият отбор в надпреварата се връщаше постепенно в мача. Макар, че инкасираха голове, „Polygraphy.info” успяваха да вкарват повече във вратата на „добричлии”. В края на мача те успяха да съкратят преднината на „Добрич” до 1 гол, но силите не им достигнаха и в крайна сметка загубиха с 10:7. Капитанът Тихомир Желев вкара 4 гола за победителите, а също 4 за загубилите вкара Атанас Лазаров. Така „Добрич” изостава на 1 точка от лидерите и има директен двубой с тях в последният кръг.

В другите две срещи бяха записани служебни резултати с 5:0. „Cheslea Bulgaria” взеха 3 точки от отказите се “AC Phoenix”, a “Интерпол” би конкурентите си от „Sofia Nomads”. „Павлово” почиваше по програма.

Така в класирането водят „Павлово” с 63т., следвани непосредствено от „Добрич” с 62т. На трета позиция са „AC Ferion” с 51т. Нататък следват „Казан Красна Поляна” с 36т. и „Polygraphy.info” с 34т. „Стантек”, “Интерпол” и „Sofia Nomads” са с 33т., „Лешарите” са с 32т., „Просокър” – 12т., „Cheslea Bulgaria” – 8т. и “AC Phoenix”с 3т.

Ръководството на АМФЛ кани всички състезатели, съдии, лекари, делегати и други длъжностни лица, феновете и всички останали били част от АМФЛ’08/09 на закриването на първенството в неделя(28.06.2009г.). Закриването ще се проведе непосредствено след мачът „Добрич” – „Павлово”. Нека неделният ден се превърне в един празник за аматьорският футбол в България. За настроението ще се грижи диджей, а организаторите са осигурили безплатна бира за повдигане на градуса в очертаващият се дъждовен ден.