2. Фен Зона
  3. Бодигард Юнайтед е победител в Стара Загора в Каменица ФЕНкупа ‘09

Бодигард Юнайтед е победител в Стара Загора в Каменица ФЕНкупа ‘09

Сливенският отбор „Бодигард Юнайтед” стана финалист в седмия полуфинален кръг на Каменица ФЕНкупа’09, който се проведе на 27 и 28 юни в Стара Загора.

Сливенският отбор „Бодигард Юнайтед” стана финалист в седмия полуфинален кръг на Каменица ФЕНкупа’09, който се проведе на 27 и 28 юни в Стара Загора. Те разгромиха съперниците си, отново от Сливен - „Сините камъни” с убедителния резултат от 3:0. На трето място се класира отборът „Форест”. Финалистите от Сливен „Бодигард Юнайтед” се класираха за Големия финал на Каменица ФЕНкупа’09, който ще се играе през септември в София. Те ще се изправят срещу останалите регионални победители и ще се борят за Голямата награда в турнира. Тази година шампионите ще гледат на живо незабравим мач от английската Висша лига. Наградите на отборите финалисти в регионалния кръг в Стара Загора бяха връчени от кметът на Стара Загора – проф. Светлин Тончев и заместник кметът – Белчо Белчев. Организаторите на Каменица ФЕНкупа’09 връчиха и няколко специални награди. Тимът „Планета” от Стара Загора бе обявен за „Най-спортсменски отбор”, „Най-атрактивен състезател” стана Костадин Добрев от отбор „Сините камъни”, а отличието „Най-добър вратар” бе присъдено на Станимир Ганев от „Феникс” Стара Загора.

Следващият, осми кръг от Каменица ФЕНкупа’09 ще се състои на 3 и 4 юли в Хасково. Полуфиналите на Каменица ФЕНкупа'09 се провеждат в 11 областни града. Регионалните кръгове ще продължат до края на месец юли и след приключването им ще бъдат излъчени 12 отбора – 11-те регионални победители и класиралият се на второ място в София. Те ще се борят за Голямата награда – посещение на мач от Висшата английска лига. Тази година за първи път организаторите от Каменица АД разшириха турнира, като го приближиха още повече до феновете и включиха в квалификационната фаза всички областни градове на страната. Допълнителните градове, в които шампионатът гостува, са Кюстендил, Враца, Видин, Търговище, Смолян, Силистра, Разград, Перник, Ловеч, Пазарджик, Кърджали, Добрич, Сливен, Ямбол и Велико Търново.