3. Четин Седула от Калиакра отличен за "Спортист на годината"

Четин Седула от Калиакра отличен за "Спортист на годината"

Моторът на отбора, изпревари световни медалисти в надпреварата

За шеста поредна година в Каварна бяха определени призьорите в класацията “Спортист на годината”. Това съобщиха от пресцентъра на общината. На тържествена церемония кметът на общината Цонко Цонев и Адриан Ялнъзов - председател на комисията по „Здравеопазване, спорт, социална политика и интеграция на малцинствата” към Общински съвет-Каварна наградиха отличените.

За “Спортист на годината 2010” бе определен двигателят на футболен клуб “Калиакра” и любимец на публиката Четин Садула. На второ място в класацията се нареди бронзовата медалистка от световното първенство по кик-бокс Велислава Христова. Бронзът остана за танцовата двойка от клуб по спортни танци “Флорета” Георги Димов – Пепи Владимирова.

Десятката на заслужилите спортисти на Каварна придоби следния вид: четвърто място - състезателят от клуба по тенис на корт “Каварна” Анастас Паянев, пето място - Мартин Йорданов от спортен клуб “Ринг”, шесто място зае голмайсторът на хандбален клуб “Калиакра” Руслан Великов, седмо място – централният блокировач на волейболен клуб “Калиакра” Константин Михайлов, осмо място – представителката на клуба по бойни спортове Симона Якимова, на девето място се нареди младата надежда на футболен клуб “Калиакра” Йови Иванов и на десето място - двойката по спортни танци Радослав Митков и Ваня Йорданова.

Успоредно с избора на десетте най-добри спортисти в общината за 2010 г., се проведе и традиционният избор за треньор и отбор на годината. За треньор на 2010 година в община Каварна бе избран Красимир Гецов от спортен клуб по хандбал “Калиакра”, който класира и представи община Каварна, участвайки на Световните ученически игри в Португалия. За отбор на годината за 2010 г. бе определен Футболен клуб “Калиакра” - Каварна, постигнал историческо класиране в майсторската лига на България и играл полуфинал за купата на страната.
Специалната награда на кмета на община Каварна за 2010 година получи д-р Васил Куртев, който тази година за трети път спечели Златен глобус “Кор Кароли” за планирано и отлично проведено плаване от Каварна до Роуд Айлънд (САЩ) с яхта “Бизоне”, изработена лично от него.