2. Фен Зона
  3. Левски с рекордно 6:0 над ЦСКА

Левски с рекордно 6:0 над ЦСКА

Юношите старша-възраст разбиха "червените" на "Герена"

Юношите старша-възраст на Левски (набор 1994 г.) разгромиха с рекордното 6:0 ЦСКА в 1/8-финална среща за купата на БФС, която се игра на изкуствения терен на „Герена".

"Сините" бяха много по-добри от съперника си "червените" младоци за пореден път в последно време си тръгват с наведени глави от базата на вечния съперник.

Левски водеше с 1:0 след края на първото полувреме, а през второто бе постигнат и разгромът. При 3:0, в 54-ата минута, бе изгонен и Алекс Михалев от ЦСКА и това допълнително улесни задачата на Левски.

За възпитаниците на треньора Петко Медвецки се разписаха Михаел Кисьов (15-та минута), Пламен Илиев (49-дузпа), Ахмед Дъглов (50), а с хеттрик се отличи Енис Евтимов (77', 80', 89'). Така „сините" се класираха за ¼-финалите на турнира.

По-рано през деня пък отборът на Левски-Раковски (юноши младша-възраст, набор 1996 г.) бе елиминиран от Ботев (Пловдив) в същия турнир. Редовното време на мача завърши при резултат 3:3, но при дузпите пловдивчани бяха по-точни и се класираха напред в надпреварата.

Напред в турнира за купата на БФС продължат юношите младша-възраст на Левски (набор 1996 г.), които вчера победиха Ботев (Враца) с 2:0.