2. Фен Зона
  3. Мексико спечели минисветовното на "Спортна София"

Мексико спечели минисветовното на "Спортна София"

Мексико, представен от 63 ОУ "Христо Ботев", спечели минисветовното първенство по футбол, организирано от България футболен съюз, Столична община и Министерство на Външните работи по повод започващото на 12 юни световно първенство в Бразилия

Мексико, представен от 63 ОУ "Христо Ботев", спечели минисветовното първенство по футбол, организирано от България футболен съюз, Столична община и Министерство на Външните работи по повод започващото на 12 юни световно първенство в Бразилия. 32 столични училища, които участват в съвместната програма по Grassroots на БФС и Столична община, разиграха турнира за световната купа по същата програма и в подкрепа на кандидатурата на София за Европейска столица на културата и Европейска столица на спорта през 2017 г.

На финала 63 ОУ "Христо Ботев" победи с 5:3 119 СОУ "Академик Михаил Арнаудов", представящо Чили. В малкия финал Босна и Херцеговина (33 ОУ "Санкт Петербург") разби с 5:0 САЩ (2 СОУ "Емилиян Станев").

Световните минишампиони бяха наградени от вицепрезидента на БФС Михаил Касабов, а призьорите в тройката също получиха купи. Всички деца, участвали в турнира, получиха картички за автографи на футболистите от "А" националния отбор на България, както и тениска и медал, а Българският футболен съюз раздаде по 2 футболни топки на отбор.