2. Фен Зона
  3. Отборът на Сливен спечели титлата по футбол при военните

Отборът на Сливен спечели титлата по футбол при военните

Отборът на ВСК “13-та сливенска” спечели титлата по футбол от държавното военно първенство, предаде Сливен-спорт. На финала сливенският отбор се наложи с 1:0 над претендента ВСК “Шумен“

Отборът на ВСК “13-та сливенска” спечели титлата по футбол от държавното военно първенство, предаде Сливен-спорт. На финала сливенският отбор се наложи с 1:0 над претендента ВСК “Шумен“. Единственото попадение отбеляза Иван Вълев през първата част от мача. За третото място ВСК “Стрямци” /Карлово/ победи състава на ВСК “Атия” /Бургас/ с 3:0.

Призьорите получиха медали и футболни топли, а шампионите се поздравиха и с Купата на победителите.

Индивидуални награди спечелиха вратарят Красимир Петров от Сливен - за най-малко допуснати голове; И.Захариев от Карлово - за най-добър защитник, Иван Вълев от Сливен – за голмайстор в турнира и Иван Иванов от Бургас – за спортсмен. Отличие получи и председателят на ВСК “13-та сливенска” и командир на поделение 32450 Петър Желев.

Четирите отбора се класираха за финалното каре от държавното първенство, след като показаха най-добри резултати в предварителните си групи, за което бяха удостоени с плакети и заслужиха мястото си в спор за титлата сред военните.

Организатор на проявата е Националната асоциация за военен спорт, като представителите й Пламен Дочевски, Богдан Кюркчиев и Николай Крулев изразиха благодарност на домакините от Сливен за условията за провеждането на надпреварата.

Футболното първенство бе продължение от държавните първенства, организирани от Националната асоциация за военен спорт, а следващите състезания от календара на военните са футбол на малки врати и плуване в Шумен.

Преди две седмици, пак Сливен бе домакин на първенство по лека атлетика.