2. Фен Зона
  3. Резултати от АМФЛ ЛИГА’08/09 и АМФЛ КУПА’09

Резултати от АМФЛ ЛИГА’08/09 и АМФЛ КУПА’09

Изиграха се срещите от 21-ият кръг на първенството на АМФЛ. Този кръг се изиграха само 3 срещи - една беше отложена, а на други две бе записан служебен резултат.

Изиграха се срещите от 21-ият кръг на първенството на АМФЛ. Този кръг се изиграха само 3 срещи - една беше отложена, а на други две бе записан служебен резултат. Водачите в класирането от „Добрич” не срещнаха никакви трудности със осакатеният състав на „Chelsea Bulgaria” и го разбиха с 18:5. Почти всеки от отборът на „Добрич” успя да се разпише в противниковата врата, но най много вкара капитанът Тихомир Желев. Той наниза 5 гола, а Радослав Енчев, Ивайло Великов и Ивайло Георгиев добавиха по 3 гола. Три гола за „Chelsea Bulgaria” вкара и Пламен Иванов. Така добричлии продължават победната си серия и не познават вкусът на загубата в първенството.

Изненадата на кръга поднесе отборът на „Просокър”, като победи „Интерпол” с 8:3. В герой за „Просокър” се превърна привлеченият на полусезона Красимир Кръстев, който се отчете с 4 гола. С победата си „Просокър” не променят позицията си в дъното на класирането, но поне получиха вяра и увереност за следващите мачове. Макар и играл само през второто полувреме капитанът на „Интерпол” Красимир Корсачки успя да изправи на крака отборът си с 2 бързи гола, но до обрат не се стигна и загубата дойде резонно, след може би подцененият противник.

В дербито на кръга, малко неочаквано се получи мачът между старите познайници от „Асбис” и „Стантек”. Макар, че се познават отлично едни други, двата отбора направиха страхотен сблъсък в жегата. Макар, че водеха постоянно с по един или два гола играчите на „Стантек” достигнаха много трудно до крайната победа с 7:6. „Стантек” показаха по добра игра през първото полувреме и резонно поведоха с 3:1, но през второто добрата игра на Андреан Стаменов и Иво Калчев върна „Асбис” в мача. С важни голове на Красимир Стоименов и на капитана Илиян Илиев „Стантек” успя да задържи преднината си и да победи. В герои за мача се превърнаха и двамата вратари, който правеха невероятни спасявания през целият мач и допринесоха много за резултата.

“Sofia Nomads” победиха служебно „AC Phoenix” с 5:0, а същият служебен резултат бе присъден за „Казан Красна Поляна” срещу „Лешарите”. Отборът на „AC Ferion” почива по програма, а мачът между „Павлово” и „Polygraphy.info” бе отложен. Така в класирането продължава да води „Добрич” с 55т., следван от „Павлово” с 51т. „AC Ferion” с 42т.„Казан Красна Поляна” с 32т. “Sofia Nomads” с 30т. „Интерпол” с 30т. „Polygraphy.info” с 29т. „Лешарите” с 26т. „Стантек” с 24т. „Асбис” с 22т. „Просокър” с 12т. „Chelsea Bulgaria” с 5т. „AC Phoenix” с 3т.

Успоредно с мачовете от първенството се изиграха и първите двубои от 1/8 финалите от купата на Аматьорската Мини Футболна Лига. Макар и вече да са отпаднали по-слабите отбори и да са останали по-равностойни на този етап от надпреварата не липсваха разгромни резултати.

„Евротур” победиха „Polygraphy.info” с 10:3, като 8 гола вкара голмайсторът Петър Стойнов. За „Polygraphy.info” 2 гола отбеляза Ивайло Иванов. „Вълците” успяха да победят „Mladsost city” с 5:3. По два гола за победителите вкара Йонко Добрев и Митко Златанов. „Чавдар” и „Чуковете” спретнаха най-оспорваният двубой, като в крайна сметка завършиха 7:7. Макар, че „Чавдар” губеха с 3:7 20 минути преди края на мача успяха да се съсредоточат и да изравнят на вече капналият от изтощение отбор на „Чуковете”. Деян Николов отбеляза 5 гола за „Чавдар”, а Александър Иванов добави 4 за „Чуковете”.

“Добрич” успяха да се наложат с 13:7 над „СОТ”. За победителите Тихомир Желев вкара 3 гола, а Ивайло Великов и Димитър Радушев добавиха по 3 попадения. За охранителите от „СОТ” най-резултатен бе Димитър Александров с 5 гола, а капитанът Ивайло Кирилов добави 2 гола. Трябва да се отбележи фактът, че отборът на „СОТ” остана с човек по-малко на терена през второто полувреме за директен червен картон на техен състезател.

„ТУ-София” се наложи с 8:1 над „Ситняково”. Николай Рамунски, Илия Шкондуров и Цветелин Милушев вкараха по 2 гола за победителите, а Мартин Хитов вкара гола за честта за „Ситняково”. “FC Crazy Gang” успяха да се наложат над „Ливърпул България” с 5:2. 3 гола за победителите отбеляза таранът Християн Иванов. Освен с хубавата игра мачът ще се запомни и с една неприятна случка. Вратарят на „Ливърпул България” Анатоли Лалчев счупи пръст на ръката си след нелеп сблъсък със съотборник и остави отборът си без сигурен страж за реванша. „Халбите” изнесоха истински урок по футбол на „АС Falcon”, като ги победиха с 12:0. Явор Стоянов вкара 4 гола, Адриян Христов добави 3 гола, Красимир Тодоров се изяви с 2 попадения, а Цветко Симов, Иван Димитров и Валентин Стефанов добавиха останалите.Интересното в мача бе, че „Халбите” вкараха 5 от головете си след изгонването на техен съотборник 20 минути преди края за втори жълт картон.

Срещата между „AFC Bloka Huniors” и „Ботев Върбово” бе отложена за неделя. Следващата седмица няма да има мачове реванши за купата, а само срещи за първенство.