2. Фен Зона
  3. С всички средства ще браним домакинствата си, обеща националният селекционер (видео)

„Ако някой иска да ни накаже, ние ще се защитим”, коментира евентуална санкция от ФИФА заради маймунските звуци на мача с Дания Любо Пенев

Националният селекционер коментира възможността България да бъде наказана с лишаване от домакинство заради маймунските звуци, чути на стадион "Васил Левски" в световната квалификация срещу Дания (1:1).

Очаква се ФИФА да се произнесе по случая, който бе описан и от делегата на мача в София. В 70-ата минута на двубоя срещу „червения динамит” Йоан Щраус (Израел) дори слезе от ВИП ложите на стадиона към първите редове, за да чуе и види случващото се.

Щраус напусна мястото си в ложата след оплакване от датската делегация във ВИП-а заради маймунски звуци, отправяни към Патрик Мтилига от гостите. Израелецът е написал в доклада, че обидите са идвали от "малцинство" от 30-те хиляди зрители и е добавил, че организаторите са направили всичко по предписанията на ФИФА и УЕФА за предотвратяване на инцидента.

Реферът Тони Шапрон (Франция) също е чул обидите. При спиране на играта двайсетина минути преди края, арбитърът е обърнал внимание за тях на четвъртия съдия, а и е обмислял дали да не спре мача.

Такива случаи вече има в световния футбол, а Любо Пенев коментира така шансовете нашата страна да бъде лишена от домакинство за някои от предстоящите световни квалификации:

„Ако някой иска да ни накаже, ние ще се защитим! Искаме да играем пред наша публика и с всякакви средства ще браним домакинствата си!”