2. Фен Зона
  3. Ситомир /Никопол/ свали Ботев /Козлодуй/ от трона в Северозападната "В" група

Ситомир /Никопол/ свали Ботев /Козлодуй/ от трона в Северозападната "В" група

Футболистите на Ситомир /Никопол/ хвърлиха бомбата в 15-ия /последен за годината/ кръг от Северозападната "В" група побеждавайки като гост лидера Ботев /Козлодуй/ с 1:0. Герой на мача стана Цветомир Караджов, който реализира единственото попадение в мача. В 68-ата минута никополският нападател засече прострелно подаване на Тони Панков.

С оглед на представянето на съперниците победата на Ситомир е закономерна. Още от самото начало победителите заложиха на по-дефанзивна тактика, но при всяка възможност организираха бързи и опасни контраатаки. Попадението за тях можеше да падне още преди почивката ако таранът Станимир Георгиев бе комбинирал със съотборник вместо сам да се опитва да превземе вратата на Ботев.

Козлодуйският вратар отрази и коварен шут на Тони Панков. От своя страна домакините опитваха да си изпросят дузпа, но съдията не им се върза. През второто полувреме картината не се промени. Ботевци повече владееха топката, но всичко свършваше с хаотични балонни центрирания. Никополският тим можеше да бие по-категорично ако атакуващите му играчи бяха по-съсредоточени в последния пас преди головия удар. Загубата свали Ботев от първото място, където вече се изкачи Бдин /Видин/.