2. Фен Зона
  3. Три точки за България на старта на втората фаза на световното за бездомни хора

Три точки за България на старта на втората фаза на световното за бездомни хора

В първата си среща българите биха Англия с 10:5, а втората загубиха от Египет с 3:7

България взе три точки от първите си два мача във втората групова фаза на световното първенство по футбол за бездомни хора. В първата си среща за деня националите победиха с 10:5 отбора на Англия, който се представя отлично на шампионата тази година. Втория си двубой със състава на Египет българите загубиха с 3:7.

По-късно днес, в 19:30 часа българско време, националите излизат срещу тима на Бразилия. Утре са и последните два мача на България от втората групова фаза на социалния футболен Мондиал в Глазгоу. В 12:50 часа българският тим ще срещне представителите на Южна Африка, а от 16:50 часа – лидера в групата Мексико.

В първия си мач днес националите започнаха изключително мотивирани да победят и успяха да поведат с 5:2. Последва контузия на капитана Румен Янков, която ще го извади от терените в Глазгоу за няколко дни. Българските национали понесоха изключително емоционално загубата и допуснаха два бързи гола след подновяването на играта. Последва нов натиск на тима на България, който се оказа решаващ и доведе до аванс от пет гола в крайния резултат. Тази година съставът на Англия се представя отлично на шампионата, продължавайки в Топ 24, след като излезе от група с отборите на Чили, Русия, Германия, Австралия и Словения.

Втората среща на националите беше с Египет и започна много оспорвано, но съперникът изглеждаше по-спокоен на терена и успя да поведе до края на първото полувреме с 4:2. в началото на втората част българинът Фидан Фиданов получи син картон за настъпване на противников състезател и съотборниците му трябваше да останат с човек по-малко на терена за период от 2 минути. Това позволи на египтяните да увеличат преднината си и да решат мача още до средата на втората част, тъй като мокрият и хлъзгав терен не позволяваше бърз обрат на резултата.