2. Фен Зона
  3. Юношите на Локо (Пловдив) на четвъртфинал за Купата на БФС след 2:0 над Берое

Юношите на Локо (Пловдив) на четвъртфинал за Купата на БФС след 2:0 над Берое

Два гола на Петър Челебиев донесоха измъчената победа за черно-белите на Лаута

Юношите старша възраст на Локомотив Пловдив победиха Берое в осминафинален мач от турнира за купата на БФС и продължават в по-горния етап от надпреварата, съобщи lportala.net. Победата за футболистите на Красимир Димитров въобще не дойде лесно, като през по-голямата част от мача домакините трябваше да бранят крехкия си аванс от един гол.

Той падна в 16-ата минута, след като Петър Челебиев бе изведен сам срещу вратаря на старозагорци Асен Желев и бе задължен да открие резултата. До почивката двата състава не успяха да създадат опасности пред двете врати, а гостите от Берое попадаха десетки пъти в положения на изкуствена засада, която бе козът на отбраната в "черен" екип.

Малко след подновяването на вторите 45 минути, "смърфовете" можеха да успокоят мача, но удар с глава на капитана Христо Стамов намери напречната греда, а при добавката той и Николай Николов не успяха да удвоят. Беройци имаха и своите силни 10-ина минути, когато на два пъти можеха да изравнят резултата. В 86-ата минута напрежението бе туширано след нов гол на Петър Челебиев, който отново се откъсна сам срещу вратаря, топката му бе избита, но при втория си опит на празна врата сполучи. Голът отказа гостите, които можеха да инкасират и класически резултат, но ударите на Мирослав Радев и Станислав Йорданов не намериха рамките на вратата.

С приключването на мача футболистите от Берое не спестиха претенциите си към съдисйката бригада, като прибегнаха и до по-остри думи по техен адрес. При приключен мач, главния съдия Павлин Тютюнджиян вдигна директен червен картон на капитана Георги Христев за обида и се закани да отбележи подробностите в протокола от мача.

Жребият за четвъртфиналите ще се тегли на 15-и ноември, а Локомотив е в очакване на утрешния ден, когато ще играе и третият  представител в турнира - децата на Владимир Чернев срещу Локомотив (София). Вчера, младежите загубиха от Векта и отпаднаха от надпреварата за тази възраст.