2. Фен Зона
  3. Завърши първият сезон на АМФЛ, "Павлово" е шампион

Завърши първият сезон на АМФЛ, "Павлово" е шампион

Времето пожали последните срещи от АМФЛ’08/09. Макар, че през целият ден беше облачно и небето беше изпълнено с гръмотевици и светкавици петте срещи се изиграха без нито една капка дъжд. Въпреки, че в почти цяла София валеше съдбата пожали спортен комплекс „Green sport” в Слатина и за официалното закриване на първенството и награждаването на медалистите. Всички отбори, които играеха в последният кръг бяха преки конкуренти за четвъртото място и срещите се очакваше да са много оспорвани. А за десерт се очертаваше мачът между спорещите за първото място „Павлово” и „Добрич”.

Времето пожали последните срещи от АМФЛ’08/09. Макар, че през целият ден беше облачно и небето беше изпълнено с гръмотевици и светкавици петте срещи се изиграха без нито една капка дъжд. Въпреки, че в почти цяла София валеше съдбата пожали спортен комплекс „Green sport” в Слатина и за официалното закриване на първенството и награждаването на медалистите. Всички отбори, които играеха в последният кръг бяха преки конкуренти за четвъртото място и срещите се очакваше да са много оспорвани. А за десерт се очертаваше мачът между спорещите за първото място „Павлово” и „Добрич”.

Последният кръг започна с единствената среща без значение за класирането. Един срещу друг се изправиха „AC Ferion” и “Chelsea Bulgaria”. Интересното в срещата не беше дали „ферионци” ще победят, а дали Цветко Симов ще успее да стане най-стрелящият към противниковата врата играч в първенството. Той изстреля 30 удара , като отбеляза и 2 гола и така завърши с 310 удара сезона. Обаче се очакваше неговият конкурент Антоан Василев да излезе следващият мач и всичко беше в неговите ръце. „AC Ferion” излязоха слабо мотивирани за срещата и бързо бяха наказани за това с два гола за българските „Челси”. При 2:2 „AC Ferion” се разиграха и набързо поведоха с 7:2. „AC Ferion” играеха за Ц.Симов и така допускаха грешки от които противникът име възползва максимално и след размяна на голове срещата завърши 9:6. 4 гола за победителите отбеляза Борислав Наков. В срещата бе подобрен и рекорда за най-много удари към противниковата врата в един мач, както и изравнен рекорд за удари на един играч. „AC Ferion” изстреля 84 удара, а от тях 30 бяха на Ц.Симов.

В решителна битка за четвъртото място се срещнаха „Асбис” и “Polygraphy.info”. След равенствата в началото за 1:1 и 2:2 „Асбис” натиснаха и поведоха с 4:2 10 минути преди края на мача. И когато всичко изглеждаше решено защитникът на “Polygraphy.info” Петър Николов отбеляза шестият си гол в първенството и намали на 4:3. Последва натиск на „полиграфите” и след неразумни действия и оспорване на съдийско решение Симеон Ангелов от „Асбис” бе изгонен от игра 5 минути преди края на мача. Веднага след подновяването на играта голмайсторът на “Polygraphy.info” Атанас Лазаров отбеляза второто си попадение в мача и така изравни резултата. В оставащите 3 минути до края „Асбис” не успяха да се съвземат и да задържат резултата и Калоян Георгиев и Ивайло Иванов донесоха победата на “Polygraphy.info” с 6:4.

В една от очакваните срещи се изправиха един срещу друг „Казан Красна Поляна” и “Sofia Nomads”. Но тук очакванията се оказаха напразни и главните фаворити за четвъртото място излязоха с човек повече срещу „чужденците” от “Sofia Nomads”, които за пореден път не успяват да съберат целият си състав. Така задачата на „казаните” се оказа повече от лесна. Първото полувреме завърши 4:1, но повратна точка се оказа изгонването на вратарят на “Sofia Nomads” Карлос Марилуж за втори жълт картон и така „номадите” без двама души просто доиграха срещата и инкасираха гол след гол. В крайна сметка „Казан К.П.” победиха с 15:4, а 4 гола за победителите вкара изигралият последен мач за тях Илия Шкондуров. Мачът ще се запомни и със 7-те жълти картона и 1 червен. Така „Казан К.П.” си осигуриха четвъртото място и се отдадоха на празненство веднага след срещата.

„Интерпол„ срещнаха „Стантек” вече във борба за шестото място след като вече се разбраха четвъртият и петият в класирането. Антоан Василев се бореше за приза стрелец на сезона и отборът както „AC Ferion” играеха много задружно за своят нападател. От това максимално се възползваха от „Интерпол”, който поведоха със 6:3 през първото полувреме. На А.Василев му бяха нужни 22 удара за да се изравни с Ц.Симов на първото място и той се зае с тази нелека задача. При всеки удобен случай той стреляше към вратата на Станислав Стойнов, който се отчете с 20 спасявания. В крайна сметка А.Василев отправи 27 удара и отбеляза 2 гола, но излезе на първо място в класирането на стрелците с 315 удара. Макар, че търсеха и победата, а не само победа на своя съотборник „Стантек” не показаха обичайното си високо ниво, а „Интерпол” се разиграха през второто полувреме и благодарение на капитанът си Красимир Корсачки и Иво Цанков отбелязали съответно 4 и 6 гола победиха закономерно с 14:8. Така „Интерпол” заеха шестото място, а „Стантек” се задоволиха с осмото.

В битката за първото място се изправиха „Павлово” и „Добрич”. В първата среща миналият полусезон „Добрич” победиха с по-добра игра с 4:2 и сега се надяваха на същото. И двата отбора излязоха много нервни за срещата, като преобладаваха грешките. Макар, че играта се водеше предимно в центъра на терена „добричлии” по-често застрашаваха 55-годишният страж на „Павлово” Иванчо Миланов. Така в 7-мата минута капитанът на „Добрич” Тихомир Желев остана непокрит и с премерен удар даде преднина за своите. „Павлово” обаче продължиха да спазват тактическата си дисциплина и не се втурнаха да изравняват с всички сили. „Павлово” рядко стреляха към противниковата врата, но всичко което беше в рамките на вратата се улавяше от Борис Митков – стражът на „Добрич”. Така дойде 20-тата минута, когато с далечен удар Атанас Гаджев от „Павлово” изравни резултатът. Така и завърши първото полувреме. При образувалите се агитки и на двата отбора и много публика започна и второто полувреме. Вече поотпуснали се „Павлово” заиграха по-спокойно. Обаче „Добрич” вече бяха в неизгодна позиция и трябваше на всяка цена да търсят победата, а техният противник ги устройваше и равен мач за да станат шампиони. „Добрич” натискаха през цялото време, но Иванчо Миланов се оказа скритото оръжие на „Павлово” и извади невероятни положения. За това помогнаха и многото пропуски и неумели отигравания на нападателите на „Добрич”, които през целият сезон бяха безкомпромисни. Макар, че бяха по-дейният отбор липсата на късмет пред гола изнерви „добричлии” и в стремежът си да вкарат гол те оставяха свободни пространства, за нападателите на „Павлово”. В един такъв момент голмайсторът на първенството Красимир Миланов отбеляза за 2:1 в 51 минута. В оставащите 19 минути „Добрич” реагираха като ужилени и атакува безспирно, но повечето атаки свършваха в защитата на „Павлово”, която с цената на много фаулове и накъсване на играта успя да задържи преднината си до края на мача. Така „Павлово” взеха първата купа на АМФЛ. „Лешарите” почиваха по програма, а „Просокър” победи служебно „AC Phoenix” с 5:0.

След края на мача започна и раздаването на индивидуалните награди в надпреварата. За най-добър вратар бе определен Митко Топалов от „Асбис”, който имаше невероятните 272 спасявания през сезона. За най-добър защитник бе избран Андрей Андреев от „Добрич”, с което се затвърди мнението, че е най-полезният играч на своят отбор. За най-добър полузащитник бе избран Атанас Гаджев от „Павлово” с най-голямо мнозинство в анкетата. За голмайстор бе избран Красимир Миланов от „Павлово”, който отбеляза 47 гола през сезона. За стрелец бе награден Антоан Василев от „Стантек” с 315 удара към противниковата врата. За най-полезен играч в първенството бе избран Цветко Симов от „AC Ferion”. Наградата за феърплей отиде при отборът на „Стантек”. Всички отбори получиха грамоти и сертификати за участие в надпреварата. Последва и награждаване на призьорите. Първи бяха наградени бронзовите медалистi от „АC Ferion”, a след това и сребърните от „Добрич”. Последни излязоха шампионите от „Павлово” и под звуците музиката от шампионската лига получиха златните си медали и купата. На всеки един играч организаторите бяха подготвили и бутилка шампанско, което бе изпръскано по съотборниците си в момент на върховна радост.