2. Формула 1
  3. Безпогрешният Фетел завладя и Монца

Безпогрешният Фетел завладя и Монца

Световният шампион тръгна лошо, върна си лидерството в 5-та обиколка и уби конкуренцията

Само 5 обиколки бяха необходими на световният шампион Себастиян Фетел да покаже на конкурентите си, че няма да имат никакъв шанс в днешното Гран при за голямата награда на Италия, 13-ти кръг от тазгодишната надпревара във Формула 1.

Състезанието започна с хаос на старта. Тонио Люци докосна тревата, болидът му поднесе, той се върна на пистата, стана масово меле и четирима пилоти изхвърчаха от състезанието още преди финала на първия тур. Алонсо направи много добро потегляне и задмина Фетел на първия завой.

Колата на сигурността беше на пистата за две обиколки, докато стюардите разчистваха останките от катастрофата. По това време начело на колоната беше Фернандо Алонсо, което даде повод за радост по трибуните, където бяха заели места хиляди привърженици на Ферари.
Радостта в червено обаче бе кратка. Себастиян Фетел се залепи плътно зад Алонсо и го изпревари в 5-та обиколка след една много смела маневра. Германецът застана пред всички и с всяка обиколка трупаше аванс.

7-кратният световен шампион Михаел Шумахер много помогна на своя сънародник. Той задържа зад себе си Люис Хамилтън за цели 28 обиколки, в които Шуми се бранеше отлично.

Хамилтън набра скорост, когато Шумахер влезе в бокса и се опита да се добре до подиума, но вече бе твърде късно. Междувременно Дженсън Бътън със своя Макларън също мина пред Алонсо в битката за втората позиция.

Така победата остана за лидера Фетел, втори финишира Бътън, а Алонсо остана трети.

В генералното класиране Себастиян Фетел запазва аванса си от над 100 точки пред Фернандо Алонсо. Дженсън Бътън е трети.