3. Ботас: Аз и Хамилтън ще се борим за титлата

Ботас: Аз и Хамилтън ще се борим за титлата

Финландецът изостават с пет точки от британеца след три кръга

Пилотът на Мерцедес Валтери Ботас смята, че той и съотборникът му Люис Хамилтън ще се борят за титлата във Формула 1 през този сезон.

Съкратената заради пандемията от коронавирус кампания започна в началото на месеца, като Ботас спечели първото състезание в Австрия, а защитаващият титлата си и шесткратен световен първенец Хамилтън записа победи в следващите два старта в Австрия и в Унгария.

"Сезонът едва е започнал, а във Формула 1 никога не знаеш какво може да се случи. Но въпреки това, с оглед на представянето на отборите в първите състезания на различни писти, смятам, че за титлата ще се борим аз и Люис", заяви финландецът, който преследва първи шампионски трофей.

Хамилтън е лидер във временното класиране с 63 точки, следван от Ботас с 58. Третият Макс Верстапен (Нидерландия) с "Ред Бул" има 33 точки.