2. Формула 1
  3. Дженсън Бътън недоволен от стратегията на Макларън

Дженсън Бътън недоволен от стратегията на Макларън

“Честно казано за мен състезанието днес бе твърде объркващо”, призна пилотът на Макларън

Шампионът във Формула 1 от 2009 година Дженсън Бътън изрази недоволството си от отборната стратегия и косвено намекна, че втората му позиция в Гран при на Малайзия се дължи най-вече на грешки по време на самото състезание.

Британецът финишира на 3.261 сек. от победителя на пистата „Сепанг” Себастиан Фетел, който стартира защитата на титлата си в надпреварата с две поредни победи.

“Честно казано за мен състезанието днес бе твърде объркващо”, призна пилотът на Макларън. „Не разбрах какво точно стана, най-вече с боксовете и напътствията, които получавах по радиото.

В последния стинт болидът ми буквално оживя и се държеше отлично на пистата, гумите имаха чудесно сцепление и останах много доволен от представянето си.

В този момент ми бе наредено да успокоя темпото и да се грижа за гумите си, а след подобни наставления няма как да бъдеш достатъчно агресивен.

Все пак съм доволен от това, че успях да се кача на подиума и да спечеля 18 точки“, допълни Бътън.