2. Формула 1
  3. Фернандо Алонсо е уверен в шансовете на Ферари да спечели шампионата във Формула 1

Испанецът стартира от пета позиция в утрешното състезание в Малайзия

Фернандо Алонсо  остава уверен в шансовете на Ферари да спечели шампионските титли във Формула 1 през 2011 година.

Испанецът ще стартира от пета позиция в утрешното второ състезание за сезона, което ще се проведе в Малайзия.

По-рано днес Алонсо завърши с време почти една секунда по-слабо от това на лидера в квалификацията за място Себастиан Фетел  (Ред Бул).

"Истина е, че трябва да бъдем по-агресивни, защото до момента изоставаме. Не се съмнявам, че можем да го направим. Ферари е голям отбор и в него не трябва да има прителснение", заяви Алонсо, който е двукратен световен шампион.

"Оптимист съм за шансовете ни за титлата през тази година. Шампионатът е много дълъг, има много състезания и много неща могат да се случат", каза още испанският пилот на Ферари.

Съотборникът му в италианския отбор Фелипе Маса (Бразилия) ще стартира от седма позиция на състезанието на пистата "Сепанг".

Алонсо финишира на четвърто място, а Маса с три позиции по-назад в първото състезание за сезона, проведено в Мелбърн (Австралия).