2. Формула 1
  3. Фетел с осми пол-позишън

Фетел с осми пол-позишън

Себастиан Фетел спечели пол-позишън преди днешното състезание за Голямата награда на Япония от световния шампионат във Формула 1. Пилотът на Ред Бул ще стартира от първа позиция, след като бе най-бърз в отложената заради дъжд квалификация.

Лидерът във временното класиране Марк Уебър ще бъде на първа линия до своя съотборник. Фетел иначе печели осма официална тренировка този сезон и 13-а за Ред Бул в 16 състезания до момента.

Роберт Кубица ще бъде трети на стартовата решетка.

Атмосферните условия пък бяха несигурни, въпреки че сутринта на „Сузука” грееше слънце след силния дъжд.

Двукратният световен шампион Фернандо Алонсо завърши пети, но ще стартира от четвъртата позиция заради наказанието на Люис Хамилтън. Британецът смени скоростна кутия преди квалификацията, което наложи санкцията. Така той ще тръгне осми.

Дженсън Бътън ще стартира от пета позиция със своя Макларън, след като даде шесто най-добро време.

В генералното класиране четири състезания преди края, в това число Гран при на Япония, води Марк Уебър (Ред Бул) с 202 точки, пред Фернандо Алонсо (Ферари) със 191, Люис Хамилтън (Макларън) със 182, Себастиан Фетел (Ред Бул) със 181, Дженсън Бътън (Макларън) със 177 и други.

Състезанието започва от 9:00 ч българско време.

Вижте времената в квалификацията (подреждането обаче не отговаря на стартовата решетка):