2. Формула 1
  3. Фетел тръгва първи в Сингапур

Фетел тръгва първи в Сингапур

Световният шампион във Формула 1 спечели квалификацията, следван от Розберг и Грожан

Световният шампион във Формула 1 и лидер в класирането Себастиан Фетел спечели квалификацията за Гран при на Сингапур, въпреки че избра да не излиза за заключителна обиколка в последните минути.

Германецът записа време 1:42,841 минути и се надяваше това време да бъде достатъчно за първото място. Той изгледа нервно последните обиколки на конкурентите си от бокса на "Ред бул" и видя как Нико Розберг с "Мерцедес" стигна много близо - на 0,091 секунди.

Въпреки това Фетел спечели 41-ата полпозишън в кариерата си и за шести път от началото на сезона ще стартира първи.
Ромен Грожан с "Лотус" се вмъкна на трета позиция, като изпревари другия пилот на "Ред бул" Марк Уебър. Люис Хамилтън с "Мерцедес" е пети, а до него на трета редица ще застане Фелипе Маса в едно от последните си състезания с "Ферари".

Бразилецът успя за второ поредно състезание да покаже по-добър резултат в квалификацията от своя съотборник Фернандо Алонсо. Испанецът, който е най-близо до лидера в генералното класиране, остана едва на четвърта редица със седмото си време.

Дженсън Бътън с "Макларън", който се вмъкна на косъм в последната сесия от квалификациите, се пребори за осмото място, а първата десетка се допълва от Даниел Рикардо и Естебан Гутиерес.

Кими Райконен, участвал в квалификацията с болки в кръста, остана едва 13-и. Пилотът на "Лотус" имаше проблеми в първия сектор и не успя да влезе в последната квалификационна секция.

Най-разочароващо беше представянето на Пол ди Реста и Пастор Малдонадо, тъй като те отпаднаха още след първата част от квалификацията.