2. Формула 1
  3. Хамилтън спечели в Унгария и се откъсна от Фетел

Хамилтън спечели в Унгария и се откъсна от Фетел

Вижте какво се случи на "Хунгароринг"

Люис Хамилтън триумфира в Гран при на Унгария, 12-и кръг от световния шампионат на Формула 1 за 2018 г. От полпозишън той поведе и отстъпи лидерството само при спиранията в бокса. Втори и трети завършиха пилотите на Ферари Себастиан Фетел и Кими Райконен.

Британецът  финишира с време 1:37:16.427 часа. Той вече има 213 точки срещу 189 за Фетел в генералното класиране.

Хамилтън започна постепенно да се откъсва. След първата обиколка британецът вече беше на секунда и половина пред Ботас, но по-важното - на три пред Фетел.

Зад четиримата лидери също се случваха любопитни неща, най-вече в тяхна полза. Даниел Рикардо (Австралия, Ред Бул) закачи предната лява част на болида си с Маркус Ериксон (Швеция, Заубер), а Макс Ферстапен (Холандия, Ред Бул) загуби мощност в шестата обиколка и се оттегли от състезанието преждевременно.

Преди надпреварата стана ясно, че Ланс Строл ще потегли от питлейна заради смяна на крило.

Пет обиколки преди финала Фетел атакува и удари Валтери Богтас. В бокса се приготвиха с нов нос за финландеца, който обаче остана на пистата.

Рикиардо бързо настигна Ботас, опита да го задмине след старт-финалната права, но последва нов сблъсък. Австралиецът излетя от пистата, но успя да се върне.

Ботас отстъпи четвъртата позиция на Рикиардо Гасли, който финишира шести пред Магнусен, Алонсо, Сайнц, Грожан.