2. Формула 1
  3. ИСТОРИЧЕСКО: Хамилтън изравни Шумахер по победи във Формула 1

ИСТОРИЧЕСКО: Хамилтън изравни Шумахер по победи във Формула 1

Британецът спечели Гран при на Айфел и записа успех №91 в кариерата си

Пилотът на Мерцедес Люис Хамилтън спечели Гран при на Айфел, което се проведе на пистата "Нюрбургринг". По този начин британецът изравни рекорда на легендарния Михаел Шумахер за най-много победи във Формула 1. Двамата имат по 91.

Този успех доближи Хамилтън до така мечтаната седма шампионска титла, като той вече има 69 точки преднина на върха в генералното класиране. Предвид оставащите само шест старта и доминацията на Люис, триумфът му изглежда почти сигурен.

Втори днес финишира Макс Верстапен от тима на Ред Бул, а последното място на подиума бе за Даниел Рикиардо. Това бе първи подиум от две години и половина насам за австралийския пилот на Рено.

Кошмарният сезон за Ферари продължава. Шарл Льоклер загуби три позиции от своята стартова такава и завърши седми, докато Себастиан Фетел финишира 11.

Първи на "Нюрбургринг" тръгна Валтери Ботас с "Мерцедес", но финландецът допусна грешка при спирането за първи завой в 13-ата обиколка и бе задминат от своя съотборник Хамилтън.

Пет обиколки по-късно и болидът предаде Ботас, който трябваше да приключи състезанието заради повреда.

Заради проблеми с болида надпреварата напуснаха още Естебан Окон, Алекс Албон, Ландо Норис и Джордж Ръсел.

Другият акцент от днешния ден бе Кими Райконен. Легендарният финландец се състезаваше за рекордния 323-и път, но за съжаление не успя да се добере до зоната на точките, завършвайки 12-и.

След първи трима - Хамилтън, Верстапен и Рикардо, топ 10 допълниха Серхио Перес (Рейсинг Пойнт), Карлос Сайнц (Макларън), Пиер Гасли (Алфа Таури), Шарл Леклер (Ферари), Нико Хюлкенберг (Рейсинг Пойнт), Ромейн Грожан (ХААС) и Антонио Джовинаци (Алфа Ромео).