2. Формула 1
  3. Карлос Сайнц тръгва първи в ГП на Мексико

Карлос Сайнц тръгва първи в ГП на Мексико

Пилотът на "Ферари" с първи полпозишън от над година насам, вижте стартовата решетка

Карлос Сайнц с "Ферари" спечели първия си полпозишън за сезона във Формула 1 и ще потегли пръв в Гран При на Мексико по-късно днес.

Испанският пилот беше стабилен през цялата квалификация и записа най-добро време от 1:15.946 минута.

Сайнц спечели Гран При на Австралия по-рано тази година, но последният му полпозишън беше на Гран При на Сингапур през септември 2023-а.

Към него на първия ред ще се присъедини трикратният световен шампион Макс Ферстапен с "Ред Бул", който изостана с 0,225 секунди. Претендентът за титлата Ландо Норис с "Макларън" остана трети.

"Направих две страхотни обиколки в третата част на квалификацията и те бяха достатъчни за полпозишън, което е страхотно, тъй като обикновено в Мексико е трудно. Определено направихме стъпка напред и изглежда, че вървим в правилната посока. Очакваме с нетърпение да довършим работа утре", каза Сайнц.

Защитаващият титлата си Ферстапен ще се стреми да спечели и да прекрати серия от девет състезания без победа.

Той все още оглавява класирането с 57 точки пред Норис, който ще опита да вземе първа победа за "Макларън" в Мексико след тази на Айртон Сена през 1989 година.

Шарл Льоклер с "Ферари" завърши на четвърто място в квалификацията за място.

"Макларън" оглавява класирането при конструкторите, а "Ферари" изостава с 48 точки на трето място.

Любимецът на местните фенове Серхио Перес отпадна в първата част на квалификацията и ще започне домашното си състезание от 18-о място.

Фернандо Алонсо от "Астън Мартин" ще започне своето Гран При номер 400 13-и. Алонсо пропусна задължителната пресконференция в четвъртък, тъй като не се чувстваше добре.

Състезанието за Голямата награда на Мексико ще започне в 22:00 часа тази вечер.

Пиастри с най-добро време в третата тренировка в Мексико

Пилотът на Макларън изпревари своя съотборник Ландо Норис с 0.059 секунди.

Шефът на "Ред Бул" се съгласи с оценката на Серхио Перес

Кристиан Хорнер не оспори, че тимът се представя "ужасно" този сезон във Формула 1

Японец ще прави тестове с Ред Бул във Формула 1

Японският пилот Юки Цунода ще направи тестове с действащия шампион във Формула 1 Ред Бул след края на сезона

Верстапен: Гласът на пилотите трябва да се чува повече

Трикратният световен шампион във Формула 1 Макс Верстапен заяви, че гласът на пилотите трябва да се чува повече при вземането на решения

Карлос Сайнс даде най-доброто време във втората свободна тренировка преди Гран При на Мексико

Карлос Сайнс с Ферари даде най-доброто време във втората свободна тренировка преди Гран При на Мексико, 20-и кръг от сезона във Формула 1

Сайнс с най-добро време във втората свободна тренировка в Мексико

Той изпревари Оскар Пиастри и Юки Цунода

Джордж Ръсел над всички в първата тренировка в Мексико (ВИДЕО)

Тежка катастрофа на Албън беляза първите 60 минути на пистата този уикенд

Алонсо пропусна първата свободна тренировка преди Гран при на Мексико

Двукратният световен шампион във Формула 1 Фернандо Алонсо (Испания) с "Астън Мартин" ще пропусне днешната първа свободна тренировка преди състезанието за Голямата награда на Мексико в неделя заради заболяване