2. Формула 1
  3. Луис Хамилтън спечели по безапелационен начин втората свободна тренировка на „Нюрбургринг”

Световният шампион във Формула 1 за миналата година Луис Хамилтън с Макларън Мерцедес спечели втората свободна тренировка на пистата „Нюрбургринг” преди неделното състезание за Гран при на Германия. Той завъртя най-бързата обиколка за 1:32.149 секунди, а само на 0.182 стотни зад него остана Себастиан Фетел от екипа на Ред Бул. На третата позиция се нареди лидерът в генералното класиране при пилотите Дженсън Бътън с БраунGP.

И двете тренировки днес преминаха при променливо време. През по-голямата част от втората 90-те минутна сесия обаче, трасето бе сухо. Според прогнозите, през целия уикенд се очаква да вали.