2. Формула 1
  3. Райконен спечели първия старт за сезона във Формула 1

Райконен спечели първия старт за сезона във Формула 1

След финландеца се наредиха Фернандо Алонсо (Ферари) и световният шампион Себастиан Фетел (Ред Бул)

Финландецът Кими Райконен спечели първия кръг от шампионата във Формула 1, триумфирайки в Гран при на Австралия.

На пистата „Албърт парк” в Мелбърн пилотът на Лотус изпревари Фернандо Алонсо с Ферари и стартиралия от първа позиция Себастиан Фетел с Ред Бул.

33-годишният финландец, който спечели световния шампионат през 2007 г. с Ферари, направи отлично състезание и изгради стратегия със само с две спирания в бокса, която му донесе победа номер 20 в кариерата.

На четвърто и пето място пък завършиха съответно Фелипе Маса и Люис Хамилтън, а вторият пилот на Ред Бул Марк Уебър финишира шести, следван от Адриан Сутил и Пол ди Реста.

Състезанието в Мелбърн напълно оправда очакванията, че предстои един от най-оспорваните сезони във Формула 1, а британският тим Лотус потвърди амбициите си да се бори за титлата.

Половин час преди надпреварата пък бе съобщено, че Нико Хюлкенберг, който трябваше да е 11-ти на старта, няма да стартира в първия кръг от световния шампионат заради проблем с горивната му система.