2. Формула 1
  3. Ред Бул счупи рекорда за пит стоп

Ред Бул счупи рекорда за пит стоп

Отборът на "Ред Бул" подобри рекорда за най-бърз пит стоп в историята на Формула 1, предава ДПА.

От тима заявиха, че снощи по време на Гран При на САЩ са постигнали 1,923 секунди при второто влизане в бокса на Марк Уебър (Австралия).

Досегашното върхово постижение отново бе на "Ред Бул" - 2.05 секунди по време на Гран При на Малайзия тази година.

С резултата си на "Сепанг" шампионите подобриха предишния рекорд на Макларън от 2,31 секунди, поставен в Германия през 2012 година.

Четирикратният световен шампион Себастиан Фетел (Германия) с "Ред Бул" спечели състезанието за Гран При на САЩ, предпоследен старт за сезона във Формула 1.

26-годишният германец постигна рекорден осми пореден успех за сезона, с което подобри постижението на легендарния Михаел Шумахер от седем поредни победи в един сезон във Формула 1 през 2004-а година.

26-годишният Фетел спечели четвъртата си световна титла поред през миналия месец в Индия, с което стана най-младият пилот в историята с подобно постижение.