2. Формула 1
  3. Себастиан Фетел ще се опита да спечели Гран при на Великобритания

Себастиан Фетел ще се опита да спечели Гран при на Великобритания

Германското „дете чудо” на Ред Бул Сеабстиан Фетел ще стартира от първа позиция в днешния осми старт от сезона във Формула 1 за Гран при на Великобритания. Състезаниетo на пистата „Силвърстоун” ще започне в 15.00 часа, а пилотите ще трябва да изминат 60 обиколки, като всяка от тях е с дължина 5,141 километра.

Германското „дете чудо” на Ред Бул Сеабстиан Фетел ще стартира от първа позиция в днешния осми старт от сезона във Формула 1 за Гран при на Великобритания. Състезаниетo на пистата „Силвърстоун” ще започне в 15.00 часа, а пилотите ще трябва да изминат 60 обиколки, като всяка от тях е с дължина 5,141 километра. Рекордът за най-бърза обиколка на пистата се държи от пилота на Ферари Кими Райконен, който през 2004 г. спря хронометрите на 1:18,233 секунди. През миналата година победител в надпреварата стана световният шампион Люис Хамилтън.

Фетел ще стартира от пол-позишън за трети път през сезона, а от втората позиция ще потегли пилота на „Браун GP” Рубенс Барикело. Лидерът във временно класиране при пилотите Дженсън Бътън пък ще потегли едва 6-и. Световният шампион Люис Хамилтън с Макларън-Мерцедес ще стартира от 19-ата позиция в стартовата решетка, след като вчера отпадна още след първата сесия в квалификацията.