2. Формула 1
  3. Шампионът триумфира на „Сепанг”

Шампионът триумфира на „Сепанг”

Пълен успех за Ред Бул в Малайзия, Уебър остана зад Фетел

Трикратният световен шампион Себастиан Фетел (Германия) с "Ред Бул" спечели старта за Гран При на Малайзия, втори кръг от надпреварата във Формула 1.

На пистата „Сепанг” Фетел, който стартира от първа позиция, стигна до първия си успех за сезона, изпреварвайки съотборника си Марк Уебър с 4,2 секунди. Трети, с изоставане от 12,1 секунди, остана Люис Хамилтън с „Мерцедес”.

Доброто представяне на отбора на „Мерцедес” бе затвърдено и от четвъртото място на Нико Розберг, а челната петица в Малайзия бе оформена от Фелипе Маса с "Ферари"

Още във втората обиколка на състезанието пък испанецът Фернандо Алонсо с "Ферари" отпадна, след като болидът му удари този на победителя и в крайна сметка не успя да финишира в своя старт номер 200 във Формула 1.

Иначе днес битката беше много интригуваща, но помрачена в края с нареждания от бокса. Нико Розберг искаше да изпревари съотборника си Хамилтън, но босът Рос Браун го спря и не му позволи да го стори.

Лошото бе, че и при Ред Бул имаше нареждане от бокса, като Уебър беше удържан и не пробва атака срещу Фетел и по този начин завърши втори.

Така защитаващият титлата си шампион оглави временното класиране при пилотите, следван от победителя в първото състезание за сезона Кими Райконен с Лотус, който днес финишира седми, а третата позиция е за другия пилот на Ред Бул - Марк Уебър.