2. Формула 1
  3. Световният шампион започна с успех защитата на титлата си

Световният шампион започна с успех защитата на титлата си

Себастиан Фетел спечели първия старт от новия сезон във Формула 1 на пистата "Албърт Парк" в Мелбърн, Австралия

Световният шампион във Формула 1 Себастиан Фетел от тима на Ред Бул започна защитата на титлата си с успех, печелейки първия старт от новия сезон на пистата "Албърт Парк" в Мелбърн, Австралия.

Най-младият шампион в надпреварата завоюва 11-ата си победа, след като за 16-и път тръгна пръв от стартовата решетка и не остави шансове на конкурентите си, спирайки хронометрите на 1:29:30.259 часа.

Втори в подреждането завърши шампионът от 2008-а година Люис Хамилтън (Макларън), който бе достоен конкурент на германеца и завърши на 00:22.297сек. зад него, въпреки че получи повреда в пода на своя болид в средата на състезанието.

Изненада на старта поднесе руснакът Виталий Петров с Рено, който стъпи за първи път в своята кариера на подиума, финиширайки трети с време 00:30.560 сек. зад победителя. Челната петица бе допълнена от Фернандо Алонсо с Ферари и Марк Уебър от Макларън.

Седемкратният световен шампион Михаел Шумахер пък отпада от надпреварата, след като още във втората обиколка спука гума, а в 23-ата в резултат на това се появиха усложнения за болида. Нико Розберг и Рубенс Барикело също не финишираха, след като се сблъскаха.