2. Формула 1
  3. Тимо Глок задържа Тойота на върха в Херес

Тимо Глок задържа Тойота на върха в Херес

Тимо Глок задържа състезателния тим на Тойота на върха на подреждането след третия изпитателен ден на трасето Херес Де Ла Фронтера, с което японският тим показа, че е достатъчно бърз и на сухо.

Глок даде най-добро време и във вчерашната изпитателна сесия, която бе залята от пороен дъжд. Въпреки това германецът демонстрира завидно темпо за поред път с най-добра обиколка от 1:19814 минути.

Той бе единственият състезател, който успя да завърти трасето за по-малко от 80 секунди.

Фелипе Маса поднови работа по новото си Ферари, след като вчера той не бе сред пилотите на пистата. Асът на „скудерията” навъртя впечатляващите 134 обиколки и в крайна сметка остана на второ място с 4 десети зад темпото на Глок. Към Маса се бе присъединил и седемкратният шампион във Формула 1, Михаел Шумахер, който изгледа тренировката от бокса.

Фернандо Алонсо със своето Рено бе най-заетият пилот днес, осъществявайки 152 кръга на борда на R29, който се изкачи от дъното на таблицата до третата позиция.

Хейки Ковалайнен бе начело на изпитателната програма на Макларън. Финландецът даде четвърто време пред Адриан Сутил, който бе заменил съотборника си във Форс Индия, Джанкарло Фисикела.

Австралиецът Марк Уебър се завърна към обичайните си дейности в Ред Бул, продължавайки да работи върху възстановителната си програма преди началото на сезона. Той завърши пред останалия на седмо място Роберт Кубица с БМВ – Заубер.