2. Формула 1
  3. Трета поредна победа за Люис Хамилтън след триумф в Китай

Трета поредна победа за Люис Хамилтън след триумф в Китай

Пилотът на „Мерцедес” Люис Хамилтън спечели Гран при на Китай, четвърти старт от календара на Формула 1. Това е третата поредна победа на британеца този сезон. Втори завърши съотборникът му Нико Розберг, а трети – Фернандо Алонсо от „Ферари”.

За първи път в своята кариера Хамилтън постига три поредни победи. Пилотът на Мерцедес стартира от първа позиция и не даде никакъв шанс на конкурентите си. Той бе по-бърз от съотборника си Нико Розберг с 19 секунди и така дуетът на Мерцедес записа трети пореден двоен успех. Двамата бяха най-бързи и в предните състезания в Бахрейн и Малайзия.

Нико Розберг пък се пребори с Фернандо Алонсо за второто място след лошия старт, който го остави шести в първата обиколка.

Алонсо проведе типично силно състезание, за да гребне последната позиция на подиума.

Нещастният Себастиан Фетел остана пети, като бе победен от своя съотборник в „Ред Бул” Даниел Рикардо за второ поредно състезание.

Нико Розберг запазва първото място във временното класиране на Формула 1. Благодарение на победата си на пистата „Шанхай”, която е 25-а в кариерата му, Люис Хамилтън успя да намали разликата с него на четири точки. Трети вече е Фернандо Алонсо.

Петият етап за сезона - Гран при на Испания ще се проведе на 11 май в Барселона.