2. Формула 1
  3. В Мелбърн: Сайнц над всички, двоен успех за Ферари (ВИДЕО)

В Мелбърн: Сайнц над всички, двоен успех за Ферари (ВИДЕО)

Верстапен не финишира

Испанският пилот на Ферари Карлос Сайнц спечели състезанието за Гран при на Австралия във Формула 1 на пистата "Албърт Парк" в Мелбърн.

Сайнц изпревари съотборника си в италианската скудерия Шарл Льоклер (Монако), докато на трето място остана британецът Ландо Норис с Макларън.

Трикратният световен шампион Макс Верстапен (Нидерландия) с Ред Бул, който тръгна от първа позиция, бе принуден да напусне състезанието още в самото начало заради механичен проблем на болида си.

Карлос Сайнц завърши състезанието за 1:20.29.843 часа. Той остави на 2.366 секунди зад него Шарл Льоклер, а Ландо Норис завърши на 5.904 секунди зад победителя. Успехът на испанеца е още по-впечатляващ, тъй като само преди две седмици той бе опериран.

Челната петица се допълва от австралиеца Оскар Пиастри с Макларън, който изостана на около половин минута от победителя, а в Топ 5 влезе и мексиканецът Серхио Перес с Ред Бул, който е на повече от 56 секунди зад Сайнц.

В класирането следват испанецът Фернандо Алонсо с Астън Мартин, който е шести, а седми завърши съотборникът му Ланс Строл (Канада).

По-нататък са японецът Яки Цунода с Виза РБ, както и двата болида на Хаас на германеца Нико Хюлкенберг и на датчанина Кевин Магнусен.

Освен Макс Верстапен борбата напусна и седемкратният световен шампион Люис Хамилтън с Мерцедес.

Заради двойната победа Ферари се изкачи на второ място при конструкторите с 93 точки, като изостава само на четири зад лидера и фаворит Ред Бул.