2. Формула 1
  3. В своя старт №200: Дженсън Бътън триумфира на "Хунгароринг" (снимки)

В своя старт №200: Дженсън Бътън триумфира на "Хунгароринг" (снимки)

Пистата, на която той спечели първото си състезание преди пет години, отново бе късметлийска за 31-годишния британец

Дженсън Бътън с Макларън отбеляза 200-то си състезание във Формула 1 с победа на Гран При в Унгария.

Пистата Хунгароринг, на която той спечели първото си състезание преди пет години, отново бе късметлийска за 31-годишния британец, след като Бътън успя да изпревари Себастиан Фетел с Ред Бул, а Фернандо Алонсо остана трети.

Пилотът на Ред Бул тръгна от полпозишън, но 20 обиколки преди края вече не беше водач в състезанието. На почетната стълбичка се качи и Фернандо Алонсо с Ферари.

Инцидент претърпя Ник Хайдфелд, чиято кола се запали. След 25-ата обиколка болидът на Хайдфелд бе на път да се взриви. Все още не е ясна причината за възникналия пожар, но най-вероятно е механичен проблем.

В 29-ата обиколка зарди техническа повреда на болида участието си приключи Михаел Шумахер. Заради проблеми с хидравликата състезанието напусна и Трули, а Ковалайнен имаше технически проблеми с колата в 60-ата обиколка на състезанието.

Първото място пък бе многократно разменяно между топ пилотите на трасето, като дори 7-кратният световен шампион Михаел Шумахер поведе колоната в един момент.

Люис Хамилтън обаче бе лидер най-дълго време и изглеждаше сигурен победител, но едно завъртане го лиши от първото място.

Последвалият дъжд вкара Хамилтън в бокса за гуми интермидия, които само след няколко обиколки се оказаха абсолютно ненужни, а по време на състезанието британецът получи и наказание - преминаване през бокса, заради опасното си връщане на пистата след като се завъртя в средата на надпреварата.