2. Формула 1
  3. ВИДЕО: Уебър изпревари Фетел в квалификациите за ГП на Абу Даби

Германският шампион ще кара с позлатена каска в състезанието (снимка)

Австралиецът Марк Уебър спечели квалификацията за място в Гран при на Абу Даби. Пилотът на "Ред бул" ще стартира първи на "Яс Марина", след като изпревари съотборника си Себастиан Фетел.

Уебър постигна 13-ия полпозишън в кариерата си, след като записа най-доброто време в края на третата част от квалификацията.

От втората редица ще стартират пилотите на "Мерцедес" Нико Розберг и Люис Хамилтън. В десетката влязоха още Кими Райконен, Нико Хюлкенберг, Ромен Грожан, Фелипе Маса, Серхио Перес и Даниел Рикардо.

Голямото разочарование беше за Фернандо Алонсо. Испанският пилот на "Ферари", който след титлата на Фетел, се бори за второто място в шампионата, не успя да се класира сред първите десет във втората част на квалификацията и не участва в третата.

Междувременно стана ясно, че четирикратният световен шампион Себастиан Фетел ще носи позлатена каска по време на състезанието. Германецът стана недостижим на върха след Гран при на Индия в края на октомври и сега празнува титлата си.

В утрешното състезание за Голямата награда на Абу Даби, Фетел ще носи каска със специална обшивка от 24-каратово злато. Шлемът на пилота е с надпис "IV" в чест на четирите му световни титли. Стартът е от 15:00 часа наше време.