2. - Франция
  3. Бордо на полуфинал за Купата на Лигата след 1:0 над Седан

Бордо на полуфинал за Купата на Лигата след 1:0 над Седан

„Жирондинци” продължават борбата на три фронта

Френският шампион Бордо се класира за полуфинал в турнира за Купата на лигата. Тимът на Лоран Блан срещна амбицираният втородивизионен състав на Седан и успя да победи с минималното 1:0.

Единственото попадение срещата падна в 50-ата минута и бе отбелязано от Йоан Гуфран. Гостите, които се борят за спасение в Лига 2, практически бяха лишени от шансовете си измъкнат нещо от двубоя, след като в 61-ата минута останаха с човек по-малко. Теренът с червен картон напусна хърватинът Анте Розич.

За място на финала Бордо ще спори с Лориен на 17 февруари, който до този момент изхвърли от надпреварата Ланс, Лион и Гренобъл. Първият полуфинал – между Тулуза и Марсилия ще се играе утре.

С победата Бордо запази шансовете си за спечелване и на Купата на Франция, за която на 10 февруари ще спори на 1/16-финал срещу Монако. „Жирондинци” са убедителен лидер и в първенството с шест точки преднина над Монпелие и осем пред третия Лил.

Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения